pon.-pt. 8 - 18      668 696 911  

Klinika Transplantacji Tkanki Tłuszczowej i Komórek Macierzystych

Klinika Transplantacji Tkanki Tłuszczowej i Komórek Macierzystych

Szpital Pulsmed w ramach Kliniki Transplantacji Tkanki Tłuszczowej i Komórek Macierzystych (ADSC), prowadzi badania oraz wykorzystuje komórki macierzyste pozyskane z tkanki tłuszczowej w leczeniu wielu schorzeń zwyrodnieniowych oraz medycynie naprawczej i regeneracyjnej między innymi w leczeniu:

 • zmian zwyrodnieniowych i zapalnych stawów, głównie kolanowych czy biodrowych
 • uszkodzeń ścięgien i więzadeł (entezopatie – łokieć tenisisty, golfisty itd.)
 • leczeniu niegojących się ran i owrzodzeń żylakowych lub niedokrwiennych w przebiegu miażdżycy i cukrzycy (tzw. stopa cukrzycowa)
 • leczeniu niegojących się przetok okołodbytniczych, uszkodzeń tkanek po urazach lub oparzeniach
 • leczeniu blizn i ubytków skórnych
 • leczeniu zespołu nietrzymania moczu u kobiet

 

reklama pulsmed komorki2

 

 

Klinika Transplantacji Tkanki Tłuszczowej i Komórek Macierzystych w Łodzi

Szpital Pulsmed od czterech lat prowadzi badania nad wykorzystaniem komórek macierzystych pochodzących z tkanki tłuszczowej. W 2016r. Krajowa Rada Transplantacyjna (zgodnie z uchwałą nr 59/2016 z dnia 12 grudnia 2016) wydała pozytywną opinię i rekomendowała wydanie Szpitalowi Pulsmed pozwolenia na czynności pobierania od żywego dawcy tkanki tłuszczowej i autologiczne przeszczepianie wyizolowanych z niej komórek macierzystych i regeneracyjnych w ramach procedur realizowanych na bloku operacyjnym. W związku z tym podjęliśmy równoczesne starania w Krajowym Centrum Bankowania Tkanek i Komórek działania zmierzające do uzyskania pozwolenia Ministra Zdrowia na otwarcie Banku Tkanek i Komórek.

W Szpitalu Pulsmed wykorzystujemy mezenchymalne komórki macierzyste pozyskane z tkanki tłuszczowej w leczeniu uszkodzeń ścięgien, chrząstki stawowej, przy wczesnych zmianach zniekształceniowo -zwyrodnieniowych stawów, występujących np. w reumatoidalnym zapaleniu stawów wśród pacjentów u których zastosowane wcześniej leczenie nie przyniosło poprawy stanu klinicznego.

Dodatkowo terapie z komórkami macierzystymi stosujemy u pacjentów ze zmianami niedokrwiennymi w przebiegu cukrzycy i miażdżycy, czy też leczeniu przetok okołoodbytniczych, a także w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej.

Po zastosowaniu leczenia z użyciem mezenchymalnych komórek macierzystych w przypadku zabiegów ortopedycznych oczekiwać należy polepszenia funkcjonowania fizycznego pacjentów poddanych zabiegowi, zmniejszenia dolegliwości bólowych, poprawę ruchomości i zmniejszenie sztywności stawu, opóźnienie procesu całkowitego niszczenia stawu.

Jak uzyskać informacje o możliwości wykorzystania własnych komórek macierzystych w zabiegu?

Na wizycie wstępnej w Klinice Transplantacji Tkanki Tłuszczowej i Komórek Macierzystych, ul. POW 26, 90-248 Łódź Pacjent, zostanie poddany rutynowej kontroli stanu zdrowia – zostanie wykonany pomiar tętna, ciśnienia tętniczego, temperatury ciała, masy ciała, wzrostu, będzie również pobrana krew do badań laboratoryjnych. Wykonane zostaną badania obrazowe USG, RTG lub rezonans magnetyczny. Pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu liposukcji. Komórki do aplikacji zostaną przygotowane w Banku Tkanek i Komórek Szpitala Pulsmed wg procedur zatwierdzonych przez Krajowe Centrum Bankowania Tkanek i Komórek ( wniosek jest w trakcie rozpatrywania).

Pacjent otrzyma komórki macierzyste według schematu leczenia określonego przez lekarza w warunkach ambulatoryjnych. Preparat komórek macierzystych/ tkanka tłuszczowa będą przechowywane w Banku Tkanek i Komórek Szpitala Pulsmed wg obowiązujących procedur, zgodnie z ustawą z dnia 1 lipca 2005 r. o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów (Dz.U. Nr 169, poz. 1411 z późn. zm).Nadzór medyczny nad procedurami związanymi z komórkami macierzystymi sprawuje Kierownik Banku Tkanek i Komórek – dr Zbigniew Kowalczyk.
Podczas każdej wizyty poza oceną stanu zdrowia, Pacjent jest każdorazowo proszony o wypełnienie ankiet dotyczących ewentualnych dolegliwości bólowych, jak również o zgłaszanie lekarzowi każdej zmiany w stanie zdrowia, oraz wszystkich zmian dotyczących zażywanych leków.

Na podstawie naszych doświadczeń możemy stwierdzić, że u wszystkich pacjentów poddanych zabiegom z użyciem komórek macierzystych z chorobą zwyrodnieniową stawów kolanowych i biodrowych nastąpiła wyraźna poprawa w aspektach tj. nasilenia bólu oraz sztywności stawów a także zdecydowane polepszenie funkcjonowania fizycznego badanych pacjentów.

Bez wątpienia możliwości zastosowania terapii przy użyciu komórek macierzystych są inspirujące i otwierają nowe możliwości zastosowań klinicznych. Komórki macierzyste tkanki tłuszczowej są bardzo atrakcyjnym narzędziem do badań i terapii komórkowej, ponieważ można je łatwo pozyskać w dużych ilościach ( w porównaniu z innymi źródłami) i bez uszczerbku na zdrowiu pacjenta.

Wyjątkowy system separacji i transplantaci komórek macierzystych

Technikę separacji i transplantacji komórek z tkanki tłuszczowej opieramy na systemie zamkniętym , który daje możliwość podania komórek macierzystych po ok. 50 minutach od samego pobrania tłuszczu od pacjenta. Wszystko odbywa się w jednej sali operacyjnej przy jednym zabiegu. Jest to bardzo innowacyjne rozwiązanie w skali światowej a Pulsmed jest jedną z pierwszych klinik w Polsce stosującą tego typu technikę, gwaranującą wysoką jakość materiału transplantacji i komfort pacjenta.

 

 

Autologiczny przeszczep tkanki tłuszczowej i komórek macierzystych wykorzystujemy także w zabiegach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, w tym między innymi:

 • rewitalizacja twarzy i dłoni – mezoterapia ADSC i lipofiling ADSC
 • wolumetria tkanką tłuszczową + ADSC
 • modelowania sylwetki, uzupełnianie ubytków
 • powiększanie piersi tkanką tłuszczową + ADSC
 • leczenie łysienia i wzmocnienie włosów – mezoterapia ADSC
 • Podanie dożylne komórek macierzystych ADSC

 

Komórki ADSC podawane dożylnie docierają do wszystkich tkanek i narządów polepszając ich funkcje i cofając kalendarz biologiczny. Po terapii obserwowana jest poprawa  libido, przybywa energii życiowej i następuje poprawa nastroju. Pacjenci zgłaszają także poprawę wzroku, lepszą koncentrację, zdolność do utrzymywania uwagi, zwiększenie jasności myślenia, mowy i pamięci. Często następuje  wyrównanie poziomów cukru we krwi, stabilizacja ciśnienia krwi, a nawet regeneracja włosów.

 

W wielu ośrodkach na świecie prowadzone są także badania kliniczne nad wykorzystaniem komórek macierzystych pochodzących z tkanki tłuszczowej ADSC w leczeniu:

 • uszkodzeń nerwów
 • rdzenia kręgowego
 • SM
 • choroby Alzhaimera
 • chorób płuc w tym IPF (idiopatycznym zwłóknieniu płuc)
 • leczenia stanów poudarowych
 • uszkodzenia funkcji wątroby czy nerek

Ponadto, w Stanach Zjednoczonych i wielu krajach EU na ukończeniu jest program badań klinicznych nad zastosowaniem komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej w leczeniu ostrego zawału serca i przewlekłej choroby wieńcowej.

 

Zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych 
konsultacja lekarska- dr Zbigniew Kowalczyk 150,-
Cena zabiegów z wykorzystaniem ADSC w Ortopedii
(* Ceny ustalane są na konsultacji)
staw kolanowy  *
staw biodrowy *
inne stawy (np.: bark, nadgarstek) *
entezopatie (np.: łokieć tenisisty) *
osocze bogatopłytkowe *
podanie ADSC dożylne Iv (choroby zwyrodnieniowe, degeneracyjne, rewitalizacja) *
Zabiegi z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej i komórek macierzystych 
(* Ceny ustalane są na konsultacji)
lipomodelling piersi *
lipomodelling piersi + ADSC metodą CAL *
lipofilling twarzy (za jedną okolicę) *
lipofilling twarzy + ADSC metodą CAL (za jedną okolicę) *
lipofilling ust *
lipofilling dłonie *
lipofilling pośladków
*

    Nr rachunku bankowego:  IBAN PL 90 2490 0005 0000 4600 7862 2835
    Podane w cenniku kwoty odpłatności za świadczenia zdrowotne mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Bank komórek macierzystych tkanki tłuszczowej

Pobieranie i przechowywanie komórek z tkanki tłuszczowej w banku komórek macierzystych Pulsmed - Łódź. Uruchomiony bank komórek macierzystych w Klinice Transplantacji...

Czytaj więcej

Komórki macierzyste ADSC z własnej tkanki tłuszczowej

Tkanka tłuszczowa pokrywa rozległy obszar naszego ciała. Odgrywa znaczącą rolę przechowując energię dla potrzeb organizmu, a także immunomodulującą, przez wydzielanie licznych...

Czytaj więcej

Komórki macierzyste w leczeniu cukrzycy - Nowoczesna medycyna

Szpital Pulsmed wraz z Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Łódzkiego (jedną z najnowocześniejszych placówek w Europie) rozpoczyna nowoczesne leczenie cukrzycy typu 2...

Czytaj więcej

Liposukcja + ADSC

Liposukcja jest zabiegiem, umożliwiającym w kontrolowany sposób pozbyć się niedostatków sylwetki w postaci usunięcia własnej tkanki tłuszczowej z takich okolic...

Czytaj więcej

Zwyrodnienia stawów, entezopatie. Leczenie, terapia komórkami macierzystymi z w…

Komórki macierzyste w ortopedii. W nowoczesnej medycynie w leczeniu chorób ortopedycznych wykorzystuje się komórki macierzyste z własnej tkanki tłuszczowej. W Polsce jest...

Czytaj więcej

 

Publikacje dotyczące komórek macierzystych:

Zastosowanie komórek macierzystych w leczeniu chorób serca.

Zastosowanie komórek macierzystych w leczeniu ośrodkowego układu nerwowego i nerwów obwodowych.

Zastosowanie komórek macierzystych w leczeniu w cukrzycy.

Zastosowanie komórek macierzystych w leczeniu marskości wątroby, regeneracji mięśni szkieletowych lub choroby popromiennej.

Korzyści płynące z leczenia komórkami macierzystymi.

 

Pulsmed
Klinika Transplantacji Tkanki Tłuszczowej i Komórek Macierzystych
tel.: 577 018 700 (bank komórek macierzystych) lub 426 630 210 (komórki macierzyste)
Konakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Łódź

Zamów rozmowę ze specjalistą Podaj nam swój numer telefonu, a my do ciebie zadzwonimy!
imię jest wymagane
numer telefonu jest wymagany
Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.