pon.-pt. 8 - 18      668 696 911  

Liposukcja + ADSC

Liposukcja i komórki macierzyste ADSC

Liposukcja jest zabiegiem, umożliwiającym w kontrolowany sposób pozbyć się niedostatków sylwetki w postaci usunięcia własnej tkanki tłuszczowej z takich okolic ciała jak: biodra, pośladki, uda, kolana, brzuch, ramiona i podbródek.

Zabiegi liposukcji dzięki nowoczesnym technologiom medycznym stają się coraz bardziej powszechne i dla wielu osób są szansą na spełnienie marzeń o idealnie wyrzeźbionej sylwetce. Pozyskana podczas zabiegu liposukcji tkanka tłuszczowa jest doskonałym i naturalnym materiałem do wypełnień. Z jednej strony pozbywamy się niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej, z drugiej zaś poprawiamy wygląd innych okolic i miejsc w zabiegach lipofillingu i lipomodellingu piersi.

Komórki ADSC w tkance tłuszczowej

Wyraźnie wzrasta zainteresowanie komórkami macierzystymi pochodzącymi z tkanki tłuszczowej, które wchodzą w skład frakcji podporowo-naczyniowej tej tkanki. Komórki te określane są mianem ADSC (ang. Adipose Derived Stem Cells).

Tkankę tłuszczową jako źródło komórek macierzystych charakteryzuje wiele korzystnych właściwości. Dotyczy to tkanki tłuszczowej pozyskanej z warstwy podskórnej, przeważnie podczas liposukcji. Z tak pozyskanej tkanki tłuszczowej można uzyskać dużą liczbę komórek ADSC w porównaniu z innymi źródłami.

Zbędna tkanka tłuszczowa, której z reguły mamy w nadmiarze jest doskonałym źródłem komórek macierzystych

Duże znaczenie w zabiegu liposukcji ma powtarzalny dostęp do pobieranego materiału, mała inwazyjność metody oraz ograniczenie bólu i dyskomfortu dla pacjenta. Również prosta izolacja komórek z pobranej tkanki, oparta na trawieniu enzymatycznym.

Pulsmed i liposukcja oraz komórki ADSC

W Szpitalu Pulsmed zabiegi liposukcji z wykorzystaniem komórek macierzystych (liposukcja + ADSC) przeprowadza się od września 2013 roku. Wykorzystujemy technologię izolowania komórek macierzystych z własnej tkanki tłuszczowej pozyskanej drogą liposukcji, które następnie podawane są z powrotem pacjentowi w formie autologicznego transferu komórkowego lub wzbogaconego lipograftu.

Poza zabiegami o charakterze leczniczym, w których stosuje się komórki macierzyste, bardzo popularnym staje się wykorzystanie komórek macierzystych uzyskanych z liposukcji do zabiegów lipofilingu czyli uzupełnienia ubytków w tkance lub jej modelowania. Dzięki wzbogaceniu tłuszczu o komórki macierzyste uzyskane efekty są bardziej trwałe, a jednorazowe wszczepienie tłuszczu może być znacznie większe niż przy tradycyjnym lipofilingu. Dzieje się tak ze względu na to, że tłuszcz dzięki komórkom macierzystym uzyskuje lepszą przyswajalność.

Zabiegi wykonujemy w znieczuleniu ogólnym, dożylnym wraz z miejscowym znieczuleniem tumescencyjnym, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo prowadzonego zabiegu. Procedura składa się z dwóch etapów: pierwszy etap to liposukcja, która polega na pobraniu tkanki tłuszczowej przeznaczonej do bezpośredniego transferu gdzie dzięki specjalnej obróbce otrzymuje się własne komórki macierzyste ADSC, które wzbogacają następnie graft tłuszczowy, drugi to modeling czyli wypełnienie graftem tłuszczowym.

 

liposukcja z ADSC
Klinika Pulsmed należy do międzynarodowej grupy Klinik i Ośrodków zajmujących się badaniami i zastosowaniem komórek macierzystych w medycynie CSE (Cell Society Europe) i GSCN (Global Stem Cells Network).

Konsultacja przed zabiegiem liposukcji

Z pewnością komórki macierzyste tkanki tłuszczowej są bardzo atrakcyjnym narzędziem w terapii komórkowej, można je łatwo pozyskać w dużych ilościach z lokalnym znieczuleniem i bez uszczerbku na zdrowiu pacjenta. Aby jednak skutecznie wykorzystać ich potencjał, niezbędna jest dokładna charakterystyka ich fenotypu w tym celu wymagana jest odpowiednia konsultacja lekarska.

 

Ważne informacje

Przeciwskazania do zabiegu liposukcji skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, infekcje ropne
Wymagane badania grupa krwi, morfologia, OB, wskaźnik krzepnięcia (APTT i INR), poziom glukozy, elektrolity (Na, K), szczepienie p/WZW B
Znieczulenie tumescencyjne (miejscowe)
Czas trwania zabiegu 1 godzina
Pobyt w klinice 1 doba
Rekonwalescencja 14 dni
Zmiana opatrunków w drugiej dobie
Zdjęcie szwów w 7 dobie (jeśli są zakładane)

 

Umów się na konsultację lekarską gdzie podczas jej trwania lekarz bada pacjenta, pyta o wszelkie dolegliwości, przebyte choroby i operacje, przyjmowane leki. Odpowiada na pytania i dokładnie wyjaśnia metodę leczenia. Dowiesz się też, kiedy zgłosić się do Kliniki i jak się przygotować do planowanej procedury medycznej. We wszystkim pomoże nasz wykwalifikowany personel.

PULSMED Liposukcja Body-Jet, Liposukcja Waser-Lipo
Klinika Transplantacji Tkanki Tłuszczowej i Komórek Macierzystych
ul. P.O.W. 26

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Łódź
Tel.: 426 630 210

Zamów rozmowę ze specjalistą Podaj nam swój numer telefonu, a my do ciebie zadzwonimy!
imię jest wymagane
numer telefonu jest wymagany
Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.