pon.-pt. 8 - 18      668 696 911  

Ortopedia

Komórki macierzyste w ortopedii.

W nowoczesnej medycynie w leczeniu chorób ortopedycznych wykorzystuje się komórki macierzyste z własnej tkanki tłuszczowej.

W Polsce jest mało placówek medycznych, które oferują taką formę terapii. Jedną z nielicznych klinik prowadzących terapie ortopedyczne komórkami macierzystymi z własnej tkanki tłuszczowej jest Szpital Pulsmed znajdujący się w Łodzi przy ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej 26.

Leczenie zwyrodnień stawów komórkami macierzystymi z tkanki tłuszczowej

Pulsmed prowadzi terapie zmian zwyrodnieniowych i zapalnych stawów: kolanowych, biodrowych, barkowych i innych mniejszych stawów.

Leczenie uszkodzeń ścięgien i więzadeł komórkami macierzystymi z tkanki tłuszczowej

Komórki macierzyste pozyskane z własnej tkanki tłuszczowej mają również szerokie zastosowanie w terapii entezopatii. ADSC jest wykorzystywane do leczenia większości schorzeń więzadeł i ścięgien.

Dlaczego tkanka tłuszczowa?

Istotną kwestią przy pozyskaniu komórek macierzystych z organizmu jest ich ilość. Większość ludzi ma nadmiar tkanki tłuszczowej a w niej obfite pokłady komórek macierzystych. Z prowadzonych badań wynika, że tkanka tłuszczowa zawiera 70 razy więcej komórek macierzystych niż szpik kostny.

Podczas jednego zabiegu można pobrać od 10 do 50 milionów komórek ADSC. Pozyskana ilość pozwala szybko przystąpić do leczenia bez konieczności hodowania laboratoryjnego komórek w przeciwności do innych źródeł pozyskania ADSC.

Komórki macierzyste

Komórki macierzyste są to pierwotne komórki które mają zdolność do nieograniczonego samo-odnawiania się oraz różnicowania w różne typy komórek tworzących poszczególne tkanki i organy człowieka. Dzięki tym zdolnościom ciągle regenerują nasz organizm , wymieniając zużywające się komórki na nowe . W niektórych tkankach nawet bardzo często , nabłonek jelitowy średnio co 2-3 dni, naskórek – ok. 2 tygodni, a krwinki czerwone od 100-150 dni. Zdolności komórek macierzystych do regeneracji i odbudowy stały się od szeregu lat powodem zainteresowania i licznych badań nad zastosowaniem w praktyce klinicznej do leczenia wielu chorób i regeneracji organizmu. Od lat wykorzystuje się homeopatyczne komórki macierzyste szpiku kostnego do leczenia chorób hematologicznych, mesynchymalne komórki macierzyste stosuje się z powodzeniem w ortopedii i medycynie estetycznej. Liczne badania wskazuja także na możliwość wykorzystania technologii komórkowej w leczeniu wielu chorób , w tym miedzy innymi uszkodzeń mięśnia sercowego , stanów poudarowych, chorób neurologicznych, immunologicznych , a także cukrzycy i jej powikłań narządowych.

Obejrzyj wywiad z doktorem Zbigniewem Kowalczykiem i dowiedz się więcej o komórkach macierzystych tkanki tłuszczowej

Dlaczego Szpital Pulsmed?

Szpital Pulsmed, jako jedna z nielicznych placówek medycznych w kraju, od lat wykorzystuje komórki macierzyste pozyskane z tkanki tłuszczowej w leczeniu wielu schorzeń. Nad prawidłowym przebiegiem leczenia nadzór medyczny sprawuje właściciel kliniki, lekarz z wieloletnim doświadczeniem dr Zbigniew Kowalczyk.

Współpraca z Uniwersytetem Medycznym 

Obecnie Szpital Pulsmed rozpoczął współpracę z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi w zakresie badań i terapii z wykorzystaniem komórek macierzystych ADSC (Adult Stem Cells) z tkanki tłuszczowej.

komórki macierzyste z tkanki tłuszczowej

Jak zacząć leczenie?

Jeśli chcesz skorzystać z terapii z wykorzystaniem własnych komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej, skontaktuj się mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub telefonicznie tel.: 668 696 911, a otrzymasz kompleksowe informacje na temat leczenia.

Zamów rozmowę ze specjalistą Podaj nam swój numer telefonu, a my do ciebie zadzwonimy!
imię jest wymagane
numer telefonu jest wymagany
Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.