KLINIKA OKULISTYCZNA

Operacja zaćmy

OKULISTYKA

Operacje zaćmy należą do najczęściej wykonywanych zabiegów w Klinicie Okulistycznej Pulsmed mającej długą historię w leczeniu operacyjnym chorób wzroku.

Wszystkie zabiegi wykonywane są na miejscu w placówce szpitalnej z udziałem nowoczesnego sprzętu i kadry znanych w Łodzi okulistów zabiegowych.

 

Cennik zabiegów

Operacja zaćmy
Wizyta kwalifikująca do zabiegu z przymiarem soczewki 150,-
Zabieg usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji 2600,-
Konsultacja kontrolna 100,-
Pozostałe zabiegi okulisyczne Cennik okulistyka

    Nr rachunku bankowego:  IBAN PL 90 2490 0005 0000 4600 7862 2835
    Podane w cenniku kwoty odpłatności za świadczenia zdrowotne mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

 

Jak przygotować się do zabiegu usunięcia zaćmy?

 • Należy zgłosić się w wyznaczonym przez Pulsmed terminie w celu wykonania dodatkowych badań diagnostycznych, w tym pomiaru mocy sztucznej soczewki.
 • Stale stosowane leki przyjmować zgodnie z zaleceniami internistycznymi. Przez siedem dni przed operacją nie należy stosować leków przeciwkrzepliwych po wcześniejszym uzgodnieniu czy jest to możliwe z lekarzem, który je zlecił i przekazaniu lekarzowi pierwszego kontaktu informacji o planowanej operacji oka.
 • Prosimy zabrać na operację:
  1. Kwalifikację do zabiegu w znieczuleniu miejscowym od lekarza POZ lub lekarza rejonowego
  2. Zaświadczenie o szczepieniu przeciw żółtaczce WZW
  3. Dowód osobisty
  4. Karty wypisowe leczenie szpitalnego z ostatnich 6 miesięcy, jeśli pobyt w szpitalu w tym czasie miał miejsce.
 • W dniu operacji należy zjeść lekkostrawne śniadanie oraz zażyć wszystkie leki (poza wymienionymi w punkcie 3), zalecane na stałe przez lekarza leczącego ogólnie oraz innych specjalistów. Operacja odbędzie się w godzinach popołudniowych.
 • Prosimy o zabranie własnej piżamy i pantofli w celu przebrania się do zabiegu.
 • Pacjent po operacji zaćmy nie zostaje na noc na oddziale szpitalnym.

 

Zalecenia dla pacjentów - po przebytej operacji zaćmy i wszczepieniu sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej

 • Do czasu zmiany zlecenia przez lekarza okulistę należy zakraplać operowane oko obowiązkowo kroplami wg zaleceń na karcie informacyjnej.
 • Należy dokładnie myć ręce przed zakraplaniem oczu i/lub zakładaniem maści. Do higieny powiek należy stosować gaziki jednorazowe Blephaclean. Jak prawidłowo podawać krople oczne:
  1. Odciągnąć dolną powiekę, spojrzeć w górę.
  2. Zakroplić jedną kroplę, nie dotykać końcówką dozownika powiek, rzęs ani żadnych przedmiotów. Można stosować krople leżąc, patrząc na końcówkę dozownika.
  3. Nie używać kropli, które były otwarte dłużej niż termin podany w ulotce informacyjnej o leku.
  4. Jeżeli stosowanych jest kilka leków w kroplach - zachować przerwę 2 minutową pomiędzy kroplami.
 • Oko po operacji musi być w pierwszej dobie zasłonięte opatrunkiem.
 • Nie należy stosować innych kropli niż powyżej zalecane. Jeżeli krople skończą się wcześniej niż wyznaczony termin badania kontrolnego należy zwrócić się do okulisty w celu przepisania nowych.
 • Nie uciskać operowanego oka i nie trzeć go. Zachować ostrożność przy myciu twarzy i kąpieli, nie schylać się i nie wstawać gwałtownie. Nie należy spać na operowanej stronie przez dwa tygodnie po operacji.
 • Rana pooperacyjna jest w trakcie gojenia się, należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, w tym: sportów i czynności kontaktowych, ćwiczeń gimnastycznych, pracy w ogrodzie przez dwa tygodnie po operacji.
 • Można oglądać telewizję i czytać, można spacerować bez potrzeby noszenia opatrunku, należy jednak unikać silnego nasłonecznienia i dla ochrony stosować okulary przeciwsłoneczne.
 • Ostateczna korekcja okularowa zostanie ustalona po całkowitym zagojeniu się oka i do czytania zalecane jest stosowanie do tego czasu obecnych okularów. W okularach do dali po stronie oka operowanego szkło korekcyjne należy wymienić na zwykłe w zakładzie optycznym aż do chwili stabilnej refrakcji po zagojeniu oka.
 • Leki ogólne stosować należy według stałych zaleceń.
 • Należy zgłaszać się do badań kontrolnych zgodnie z zaleceniami lekarza okulisty.
 • W przypadku stwierdzenia pogorszenia widzenia lub pojawienia się dolegliwości bólowych bądź znacznego zaczerwienienia oka należy niezwłocznie zgłosić się do okulisty.

 

PULSMED - Klinika Okulistyczna
ul. P.O.W. 26
Łódź

Zamów rozmowę ze specjalistą Podaj nam swój numer telefonu, a my do ciebie zadzwonimy!
imię jest wymagane
numer telefonu jest wymagany
Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.