dr n. med. Katarzyna Bogusiak

dr n. med. Katarzyna Bogusiak

specjalizacja: Chirurgia twarzowo-szczękowa, 
tel: 42 290 97 59

Dr n. med. Katarzyna Bogusiak ukończyła Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Posiada tytuł Doktora Nauk Medycznych oraz Specjalisty Chirurgii Twarzowo-Szczękowej. Obecnie obejmuje stanowisko adiunkta w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, pracuje na oddziałach klinicznych, uczestniczy zarówno jako słuchacz, jak i prelegent, w konferencjach i kongresach naukowych oraz krajowych i zagranicznych szkoleniach. Dr n. med. Katarzyna Bogusiak udziela się również na polu naukowym, czego potwierdzeniem są liczne publikacje oraz doniesienia z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej, medycyny ratunkowej i katastrof oraz chirurgii naczyniowej.

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. K. Bogusiak
Dr n. med. Katarzyna Bogusiak specjalizuje się w dziedzinie chirurgii twarzowo-szczękowej. Wykonuje ekstrakcje zębów (mlecznych, stałych, mądrości), również ekstrakcje zębów zatrzymanych, ekstrakcje z dłutowaniem, ekstrakcje zębów z korzeniami w zatoce, przy których usunięciu konieczne może być wykonanie plastyki połączenia jamy ustnej z zatoką szczękową. W gabinecie Arie Stomatologia podczas ekstrakcji zęba możliwe jest także skorzystanie z zabiegu z użyciem A-PRF – znacznie wspomagającego gojenie się rany poekstrakcyjnej, zmniejszającego obrzęk i dolegliwości bólowe po usunięciu zęba.

Poza tym przeprowadzane są różnorodne zabiegi chirurgiczne takie jak: leczenie torbieli kości i ropni, podcinanie i plastyka wędzidełek warg i języka, usuwanie kapturka dziąsłowego, resekcja korzenia, radisekcja, hemisekcja, bikuspidacja, odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku, wydłużenie korony klinicznej zęba, pogłębienie przedsionka, pokrycie recesji, unieruchomienie zębów szyną kompozytową. Dr n.med. Katarzyna Bogusiak wykonuje także przeszczepy kostne, zabiegi z użyciem biomateriałów kościozastępczych, zabieg A-PRF i I-PRF oraz usuwa zmiany patologiczne w obrębie jamy ustnej.

W gabinecie Arie Stomatologia dr n.med. Katarzyna Bogusiak zajmuje się także częścią chirurgiczną zabiegów implantacyjnych – wstawia implanty, nadzoruje proces ich gojenia, jeśli jest to potrzebne przygotowuje pacjenta do leczenia implantologicznego wykonując zabiegi z wykorzystaniem A-PRF lub zabiegi z zastosowaniem przeszczepów kostnych i biomateriałów kościozastępczych.

Podziel się
Potrzebujesz pomocy?
Zapytaj przez Messengera