lek. Michał Pusty

Avatar pracownika - Pusty Michał

lek. Michał Pusty

specjalizacja: Chirurgia ogólna, 
tel: 42 290 97 59

Lek. Michał Pusty jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Po zakończeniu studiów odbył podyplomowy staż w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 1 w Łodzi. W 2016 roku zdobył specjalizację z chirurgii ogólnej, którą realizował pod kierownictwem prof. Adama Dzikiego i patronatem Ministra Zdrowia w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej UM w Łodzi. Obecnie sprawuje funkcję młodszego asystenta w tej placówce.

Lek. Michał Pusty ma na swoim koncie zagraniczne i krajowe szkolenia z zakresu technik chirurgicznych (2014 rok, Aesculap Academy), kurs w Akademii Chirurgii Małoinwazyjnej (2011 rok) oraz szkolenie Basic of Laparoscopic Surgery, które odbywało się w 2011 roku w Niemczech. W 2015 roku odbył także szkolenie w Centrum Onkologii Instytutu im. M. Skłodowskiej-Curie u Koordynatora Programu badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Jarosława Reguły. Ponadto brał udział w warsztatach z endoskopowej dyssekcji podśluzówkowej guzów jelita grubego. Jest członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich. Na swoim koncie ma również szereg publikacji naukowych, między innymi „Satisfaction with life after rectal prolapse surgery”.

Doświadczenie w zakresie proktologii zdobywał m.in. w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej w Łodzi, na Oddziale Chirurgii z Pododdziałem Proktologii w Szpitalu na Solcu w Warszawie, gdzie aktualnie przeprowadza zabiegi operacyjnie, a także pod okiem światowej sławy  proktolog z Cleveland Clinic w USA – Tracy Hull, z którą miał okazję wspólnie operować i asystować jej w trakcie wykonywanych zabiegów. Lek. Michał Pusty zdobywał również doświadczenie w zakresie technik i procedur endoskopowych. W centrum jego zainteresowań zawodowych znajdują się zabiegi endoskopowe dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

Oprócz podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych i doskonalenia umiejętności lek. Michał Pusty zajmował się także organizacją konferencji naukowych, w tym 65. Kongresu Towarzystwa Chirurgów Polskich w 2011 roku. W latach 2012-2016 był organizatorem konferencji: Chirurgia „Co nowego”, a od 2013 roku współorganizuje także odbywające się cyklicznie Międzynarodowe Sympozja Proktologiczne, na których swoją wiedzą i doświadczeniami dzielą się specjaliści z całego świata.

Zabiegi, w których specjalizuje się lek. M. Pusty
Lek. med. Michał Pusty udziela porad i konsultacji iw zakresie chirurgii ogólnej i proktologii. W swojej codziennej praktyce lekarskiej zajmuje się wykonywaniem kolonoskopii i rektoskopii.

Lek. Michał Pusty zajmuje się zakładaniem stentów jelitowych u pacjentów z guzami jelita grubego, zabiegami polipektomii w obrębie jelita grubego oraz m.in. tamowaniem krwawień z dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Przeprowadza również mukozektomię płaskich zmian polipowatych oraz śródoperacyjną kolonoskopię.

Podziel się
Potrzebujesz pomocy?
Zapytaj przez Messengera