Anti-aging

Anty-aging to dziedzina medycyny estetycznej, której głównym celem jest powstrzymanie procesów starzenia organizmu oraz jego efektów. Najczęściej zabiegi dotyczą obszarów twarzy oraz dekoltu.

Zabiegi odmładzające i odwracające procesy starzenia zalecane są w szczególności kobietom, u których objawy starzenia organizmu pojawiły się zbyt wcześnie. Wskazaniami do zabiegów są zmarszczki w okolicy oczu i czoła, opadająca powieka, a także zmarszczki szyi oraz dekoltu. Zabiegi anti-aging pobudzają skórę do wytwarzania kolagenu, a wypełnione bruzdy i zmarszczki odejmują wizualnie kilka lat.

Liczba zabiegów odmładzania skóry, mających działanie ujędrniające i wygładzające, jest bardzo duża Już takie zabiegi anti-aging, jak peeling chemiczny, mogą pobudzić komórki do produkcji większej ilości kolagenu, który odpowiada za elastyczność skóry. Działanie przeciwzmarszczkowe ma także zabieg mikrodermabrazji, który złuszcza stary naskórek, jednocześnie wykonując masaż tkanki, pobudzając ją do pracy i ułatwiając przedostanie się do jej wewnętrznych warstw składników odżywczych. Bardzo dobre rezultaty przynoszą także zabiegi anti-aging z wykorzystaniem nici liftingujących. Dużą skutecznością odznaczają się także zabiegi laserowe, które są w stanie widocznie odmłodzić i napiąć skórę bez interwencji chirurgicznej.

Często stosowaną metodą w dziedzinie medycyny anti-aging jest także kwas hialuronowy, który wstrzykuje się w głębsze warstwy skóry. Przynosi bardzo szybkie efekty i skutecznie wypełnia bruzdy oraz zmarszczki. Jest to także sposób na wymodelowanie i powiększenie ust.

Potrzebujesz pomocy?
Zapytaj przez Messengera