Chirurgia plastyczna twarzy

Chirurgia plastyczna twarzy

Plastyka powiek ma na celu usunięcie nadmiaru skóry powiek górnych i dolnych oraz tzw. „worków pod oczami”. Dla większości z nas wygląd jest bardzo istotny, tak w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Poprzez poczucie atrakcyjności zwiększają się nasze szanse na osiągnięcie sukcesu. Operacja plastyki powiek przeprowadzana jest jednak nie tylko z przyczyn kosmetycznych mających na celu poprawę wyglądu pacjenta, ale niekiedy jest konieczna dla polepszenia funkcji powiek.

Powodami, dla których najczęściej przeprowadza się operację plastyki nosa są wrodzone lub pourazowe skrzywienia przegrody nosowej oraz ogólne niezadowolenie z jego kształtu. Wady budowy nosa mogą powodować zaburzenia w oddychaniu, które w następstwie dają szereg innych dolegliwości – senność, zmęczenie, czy bóle głowy. Objawy te zwykle szybko ustępują po operacji przynosząc ulgę pacjentowi. Ponadto, nos ma bardzo duże znaczenie dla wyglądu twarzy. Dla osób obdarzonych nosem o wielkości lub kształcie, którego nie akceptują, zabieg chirurgii plastycznej ma bardzo istotne znaczenie psychologiczne. Pacjenci po operacji czują się bardziej pewni siebie i są swobodniejsi w kontaktach interpersonalnych.

Zabieg związany z 1 dobą hospitalizacji.

Zabieg korekty małżowin usznych ma na celu poprawienie wyglądu uszu poprzez właściwe ustawienie małżowiny usznej lub ewentualne wymodelowanie niewykształconych elementów chrząstki uszu. Najczęściej operacje uszu są spowodowane zniekształceniem, bądź nieprawidłowym wyglądem małżowin. Do najbardziej powszechnych powodów, dla których decydujemy się na zabieg są zbyt odstające małżowiny uszne. Ta wada ujawnia się już po urodzeniu dziecka, dlatego większość pacjentów to dzieci. U dzieci taki zabieg można przeprowadzić od około 8 roku życia, kiedy to małżowiny są w pełni wykształcone i ingerencja nie przeszkadza dalszemu rozwojowi.

Lifting twarzy to zabieg, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i fałdów występujących najczęściej w dolnej części twarzy (podciągnięcie skóry twarzy). Zabieg ten poprawia ogólny wygląd, a także niweluje oznaki starzenia. Naturalny proces starzenia się skóry twarzy prowadzi do pojawienia się zmarszczek. Chcąc zatrzymać płynący czas stosujemy drogie kremy i inne środki miejscowe, które mają działanie krótkotrwałe. Stąd bardzo często istnieje potrzeba skorzystania z pomocy chirurga-plastyka. Lifting twarzy można wykonać w sposób tradycyjny – metodami chirurgicznymi, ale również metodą liftation – zastosowaniem nici liftingujących PDO, których użycie daje podobne efekty bez obciążania organizmu skomplikowanym zabiegiem.

Pozyskana podczas zabiegu liposukcji tkanka tłuszczowa jest doskonałym i naturalnym materiałem do wypełnień twarzy i ust.

Cennik

Zmarszczki powiek górnych 4.000 PLN
Zmarszczki powiek dolnych 5.000 PLN
Korekcja nosa 7.000 – 11.000 PLN
Korekcja pełna nosa z osteotomią 11.000 PLN
Korekcja małżowin usznych 4.100 PLN
Liftation - nici liftingujące - korekta zmarszczek okolic oczu, kurze łapki 500 – 1.300 PLN
Liftation - nici liftingujące - korekta fałdów nosowo-wargowych, brwi, linii marionetek 700 – 1.400 PLN
Liftation - nici liftingujące - korekta okolic ust, nosa, fałdów nosowo-wargowych 1.000 – 2.000 PLN
Liftation - nici liftingujące - zaawansowany lifting twarzy i szyi 4.000 – 8.000 PLN
Lipofiling twarzy 1.500 PLN
Lipofiling ust 2.500 – 3.500 PLN
Podziel się
Zapytaj przez Messenger