Liposukcja – odsysanie tłuszczu

Liposukcja – odsysanie tłuszczu

Liposukcja jest zabiegiem, umożliwiającym w kontrolowany sposób pozbyć się niedostatków sylwetki w postaci usunięcia własnej tkanki tłuszczowej z takich okolic ciała jak: biodra, pośladki, uda, kolana, brzuch, ramiona i podbródek.

Zabiegi liposukcji dzięki nowoczesnym technologiom medycznym stają się coraz bardziej powszechne i dla wielu osób są szansą na spełnienie marzeń o idealnie wyrzeźbionej sylwetce. Pozyskana podczas zabiegu liposukcji tkanka tłuszczowa jest doskonałym i naturalnym materiałem do wypełnień. Z jednej strony pozbywamy się niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej, z drugiej zaś poprawiamy wygląd innych okolic i miejsc w zabiegach lipofillingu i lipomodellingu piersi.

Liposukcja za pomocą Body Jet Evo Liposukcja za pomocą urządzenia Body Jet Evo polega na odsysaniu tkanki tłuszczowej za pomocą kaniul ze strumieniem płynu, którego ciśnienie można dopasować do różnej struktury tkanki tłuszczowej. Dzięki temu, możliwe są: wybiórcze usuwanie komórek tłuszczowych oraz ochrona tkanki łącznej, naczyń i nerwów. Podczas zabiegu lekarz operator wprowadza w tkankę tłuszczową kaniulę ze strumieniem płynu, który uwalnia komórki tłuszczowe, nie niszcząc przy tym bardziej włóknistych struktur nerwów czy naczyń krwionośnych. Istotną zaletą Body Jet jest niespotykana dotychczas możliwość uzyskania nieuszkodzonych komórek tłuszczowych, które mogą następnie zostać wykorzystane do reimplantacji. Pozyskane w ten sposób komórki stosuje się m.in. do powiększania piersi, modelowania pośladków, rekonstrukcji piersi po zabiegach mastektomii, wypełniania zmarszczek czy likwidowania ubytków i uszkodzeń ciała powstałych w wyniku wypadków. Uzyskany w procesie odsysania tłuszcz jest bowiem naturalnym, a co za tym idzie, najbezpieczniejszym wypełniaczem. Materiał ten daje też gwarancję na utrzymanie się wypełnienia w modelowanych obszarach, co mogło stanowić problem przy stosowaniu tkanki tłuszczowej uzyskanej inną metodą. Body Jet przynosi lepsze efekty, niż ma to miejsce w przypadku innych technik liposukcji, a sam zabieg jest mniej inwazyjny. Efekty zabiegu: – miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej – wymodelowana sylwetka – możliwość wykorzystania odessanego tłuszczu do powiększania piersi, modelowania pośladków, rekonstrukcji piersi po zabiegach mastektomii, wypełniania zmarszczek czy likwidowania ubytków i uszkodzeń ciała powstałych w wyniku wypadków – wolumetria twarzy – powiększenie ust

Zabiegi wiążą się z hospitalizacją.

Liposukcja jest zabiegiem, umożliwiającym w kontrolowany sposób pozbyć się niedostatków sylwetki w postaci usunięcia własnej tkanki tłuszczowej z takich okolic ciała jak: biodra, pośladki, uda, kolana, brzuch, ramiona i podbródek.

Zabiegi liposukcji dzięki nowoczesnym technologiom medycznym stają się coraz bardziej powszechne i dla wielu osób są szansą na spełnienie marzeń o idealnie wyrzeźbionej sylwetce. Pozyskana podczas zabiegu liposukcji tkanka tłuszczowa jest doskonałym i naturalnym materiałem do wypełnień. Z jednej strony pozbywamy się niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej, z drugiej zaś poprawiamy wygląd innych okolic i miejsc w zabiegach lipofillingu i lipomodellingu piersi.

Liposukcja za pomocą Body Jet Evo Liposukcja za pomocą urządzenia Body Jet Evo polega na odsysaniu tkanki tłuszczowej za pomocą kaniul ze strumieniem płynu, którego ciśnienie można dopasować do różnej struktury tkanki tłuszczowej. Dzięki temu, możliwe są: wybiórcze usuwanie komórek tłuszczowych oraz ochrona tkanki łącznej, naczyń i nerwów. Podczas zabiegu lekarz operator wprowadza w tkankę tłuszczową kaniulę ze strumieniem płynu, który uwalnia komórki tłuszczowe, nie niszcząc przy tym bardziej włóknistych struktur nerwów czy naczyń krwionośnych. Istotną zaletą Body Jet jest niespotykana dotychczas możliwość uzyskania nieuszkodzonych komórek tłuszczowych, które mogą następnie zostać wykorzystane do reimplantacji. Pozyskane w ten sposób komórki stosuje się m.in. do powiększania piersi, modelowania pośladków, rekonstrukcji piersi po zabiegach mastektomii, wypełniania zmarszczek czy likwidowania ubytków i uszkodzeń ciała powstałych w wyniku wypadków. Uzyskany w procesie odsysania tłuszcz jest bowiem naturalnym, a co za tym idzie, najbezpieczniejszym wypełniaczem. Materiał ten daje też gwarancję na utrzymanie się wypełnienia w modelowanych obszarach, co mogło stanowić problem przy stosowaniu tkanki tłuszczowej uzyskanej inną metodą. Body Jet przynosi lepsze efekty, niż ma to miejsce w przypadku innych technik liposukcji, a sam zabieg jest mniej inwazyjny. Efekty zabiegu:

  • miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej
  • wymodelowana sylwetka
  • możliwość wykorzystania odessanego tłuszczu do powiększania piersi, modelowania pośladków, rekonstrukcji piersi po zabiegach mastektomii, wypełniania zmarszczek czy likwidowania ubytków i uszkodzeń ciała powstałych w wyniku wypadków
  • wolumetria twarzy
  • powiększenie ust

Zabiegi wiążą się z hospitalizacją.

Przeciwskazania do zabiegu liposukcji skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, infekcje ropne
Wymagane badania grupa krwi, morfologia, OB, wskaźnik krzepnięcia (APTT i INR), poziom glukozy, elektrolity (Na, K), szczepienie p/WZW B
Znieczulenie miejscowe
Czas trwania zabiegu 1 godzina
Pobyt w klinice 1 doba
Rekonwalescencja 14 dni
Zmiana opatrunków w drugiej dobie
Zdjęcie szwów w 7 dobie (jeśli są zakładane)

 

Baner: Liposukcja + ADSC

Wyraźnie wzrasta zainteresowanie komórkami macierzystymi pochodzącymi z tkanki tłuszczowej, które wchodzą w skład frakcji podporowo-naczyniowej tej tkanki. Komórki te określane są mianem ADSC (ang. Adipose Derived Stem Cells).

Tkankę tłuszczową jako źródło komórek macierzystych charakteryzuje wiele korzystnych właściwości. Dotyczy to tkanki tłuszczowej pozyskanej z warstwy podskórnej, przeważnie podczas liposukcji. Z tak pozyskanej tkanki tłuszczowej można uzyskać dużą liczbę komórek ADSC w porównaniu z innymi źródłami.

Duże znaczenie w zabiegu liposukcji ma powtarzalny dostęp do pobieranego materiału, mała inwazyjność metody oraz ograniczenie bólu i dyskomfortu dla pacjenta. Również prosta izolacja komórek z pobranej tkanki, oparta na trawieniu enzymatycznym.

Liposukcja oraz komórki macierzyste ADSC

W Szpitalu Pulsmed zabiegi liposukcji z wykorzystaniem komórek macierzystych (liposukcja + ADSC) przeprowadza się od września 2013 roku. Wykorzystujemy technologię izolowania komórek macierzystych z własnej tkanki tłuszczowej pozyskanej drogą liposukcji, które następnie podawane są z powrotem pacjentowi w formie autologicznego transferu komórkowego lub wzbogaconego lipograftu.

 

Poza zabiegami o charakterze leczniczym, w których stosuje się komórki macierzyste, bardzo popularnym staje się wykorzystanie komórek macierzystych uzyskanych z liposukcji do zabiegów lipofilingu czyli uzupełnienia ubytków w tkance lub jej modelowania. Dzięki wzbogaceniu tłuszczu o komórki macierzyste uzyskane efekty są bardziej trwałe, a jednorazowe wszczepienie tłuszczu może być znacznie większe niż przy tradycyjnym lipofilingu. Dzieje się tak ze względu na to, że tłuszcz dzięki komórkom macierzystym uzyskuje lepszą przyswajalność.

Zabiegi wykonujemy w znieczuleniu ogólnym, dożylnym wraz z miejscowym znieczuleniem miejscowym, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo prowadzonego zabiegu. Procedura składa się z dwóch etapów: pierwszy etap to liposukcja, która polega na pobraniu tkanki tłuszczowej przeznaczonej do bezpośredniego transferu gdzie dzięki specjalnej obróbce otrzymuje się własne komórki macierzyste ADSC, które wzbogacają następnie graft tłuszczowy, drugi to modeling czyli wypełnienie graftem tłuszczowym.

Cennik

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo wkrótce
Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo - podbródek wkrótce
Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo - podbródek i chomiki wkrótce
Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo - boczne powierzchnie twarzy wkrótce
Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo - kark wkrótce
Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo - ramiona wkrótce
Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo - plecy wkrótce
Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo - okolice pachowe wkrótce
Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo - klatka piersiowa wkrótce
Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo - brzuch wkrótce
Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo - talia wkrótce
Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo - brzuch i talia wkrótce
Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo - okolice biodrowe wkrótce
Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo - pośladki wkrótce
Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo - wzgórek łonowy wkrótce
Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo - uda zewnętrzne wkrótce
Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo - uda wewnętrzne wkrótce
Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo - uda zewnętrzne i wewnętrzne wkrótce
Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo - kolana wkrótce
Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo - ginekomastia wkrótce
Liposukcja wspomagana strumieniem wody Body Jet WAL wkrótce
Liposukcja Body Jet - brzuch wkrótce
Liposukcja Body Jet - okolice biodrowe wkrótce
Liposukcja Body Jet - pośladki wkrótce
Liposukcja Body Jet - uda zewnętrzne wkrótce
Liposukcja Body Jet - uda wewnętrzne wkrótce
Liposukcja Body Jet - uda zewnętrzne i wewnętrzne wkrótce
Liposukcja Body Jet - ginekomastia wkrótce
Liposukcja klasyczna SAL wkrótce
Liposukcja podbródka wkrótce
Liposukcja podbródka i chomików wkrótce
Liposukcja bocznych powierzchni twarzy wkrótce
Liposukcja karku wkrótce
Liposukcja ramion wkrótce
Liposukcja pleców wkrótce
Liposukcja okolic pachowych wkrótce
Liposukcja klatki piersiowej wkrótce
Liposukcja brzucha wkrótce
Liposukcja talii wkrótce
Liposukcja brzucha i talii wkrótce
Liposukcja okolic biodrowych wkrótce
Liposukcja pośladków wkrótce
Liposukcja wzgórka łonowego wkrótce
Liposukcja ud zewnętrznych wkrótce
Liposukcja ud wewnętrznych wkrótce
Liposukcja ud zewnętrznych i wewnętrznych wkrótce
Liposukcja kolan wkrótce
Liposukcja kostek wkrótce
Liposukcja - leczenie ginekomastii wkrótce
Podziel się
Zapytaj przez Messenger