Peeling

Peeling

Pelling są to zabiegi dzięki którym dochodzi do złuszczania powierzchniowych warstw skóry co prowadzi do regeneracji tkanek. Zabiegi te polegają na podaniu różnych związków chemicznych o właściwościach złuszczających. Zabiegi te służą poprawieniu stanu i wyglądu skóry, zwiększeniu elastyczności, jędrności i napięcia skóry ,spłycania drobnych zmarszczek a także usuwania efektów fotostarzenia się, przebarwień. Doskonale nadają się dla skóry suchej w celu na poprawieniu jej stanu. Zabiegi z zastosowaniem peelingu mogą być wzbogacone zastosowaniem osocza bogatopłytkowego.

W Klinice stosujemy następujące peelingi:

Migdałowy
Kwas migdałowy, jest kwasem AHA pochodzącym z hydrolizy wyciągu z gorzkiego migdału. Jest on powszechnie stosowany do leczenia fotostarzenia, nieregularnej pigmentacji, trądziku zapalnego nie torbielowatego oraz w celu przygotowania skóry do zabiegów laserem frakcyjnym. Odpowiedni dla skóry wrażliwej, gdyż posiada cząsteczki o dużym rozmiarze, co zapewnia wolniejszą penetrację przez warstwę rogową i nie powoduje szczypania ani podrażnień. Kwas migdałowy posiada silne działanie rewitalizujące, bakteriobójcze i rozjaśniające. Nie zawiera substancji fotouczulających, dzięki czemu nie powoduje powstania przebarwień pozabiegowych. Peeling kwasem migdałowym daje efekt widocznej poprawy płytkich zmarszczek , rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchownych oraz pozapalnych, redukcji melasmy. Umożliwia poprawę stanu skóry z trądzikiem pospolitym, z obecnością zaskórników i krost zapalnych.

Mlekowy
Peeling w postaci żelu, którego podstawową substancją czynną jest kwas mlekowy . Jest to substancja, naturalnie występująca w skórze jako element procesów metabolicznych. Jego funkcją jest utrzymanie płaszcza kwasowego skóry na poziomie pH 5.5 i 6.0. Ponadto ma działanie nawilżające, ponieważ przyciąga do warstwy rogowej cząsteczki wody i stymuluje syntezę ceramidów, poprawiając i modulując funkcje ochronne skóry. Posiada również właściwości rozjaśniające, ponieważ sprzyja jednorodnemu rozprowadzaniu melaniny. Ponadto, kwas mlekowy działa antyoksydacyjnie a żelowa konsystencja pozwala na powolne przenikanie kwasu i zminimalizowanie podrażnień.

Pirogronowy
Kwas pirogronowy to α-ketokwas pozyskiwany z octu, jabłek oraz sfermentowanych owoców czy też w occie. Reguluje on wydzielanie sebum przez skórę człowieka, pobudza syntezę nowego kolagenu i działa antybakteryjnie. Kwas pirogronowy działa na poziomie naskórka i skóry właściwej. Przeciwdziała zgrubieniom warstwy rogowej. Złuszczanie przebiega bez efektu wysuszenia, ponieważ kwas pirogronowy hydrolizuje w kwas mlekowy, alfa- hydroksykwas o właściwościach nawilżających, tworząc na skórze film chroniący ją przed odwodnieniem.

Cennik

Peeling migdałowy - Twarz 160 PLN
Peeling migdałowy - Twarz (1x peeling + 2x osocze) 1.200 PLN
Peeling migdałowy - Twarz + szyja 200 PLN
Peeling migdałowy - Twarz + szyja + dekolt 260 PLN
Peeling migdałowy - Plecy 250 PLN
Peeling migdałowy - Pakiet (4x peeling + 1x osocze) 1.220 PLN
Peeling mlekowy - Twarz 170 PLN
Peeling mlekowy - Twarz (1x peeling + 2x osocze) 1.210 PLN
Peeling mlekowy - Plecy 270 PLN
Peeling mlekowy - Pakiet (4x peeling + 1 x osocze) 1.110 PLN
Peeling pirogronowy - Twarz 190 PLN
Peeling pirogronowy - Twarz (1x peeling + 2x osocze) 1.250 PLN
Peeling pirogronowy - Twarz + szyja 230 PLN
Peeling pirogronowy - Twarz + szyja + dekolt 270 PLN
Peeling pirogronowy - Plecy 280 PLN
Podziel się
Potrzebujesz pomocy?
Zapytaj przez Messengera