fbpx

Zapraszamy do umawiania wizyt poprzez system rejestracji online Umów wizytę!

Terapia komórkami macierzystymi po przebyciu COVID-19

Terapia komórkami macierzystymi po przebyciu COVID-19

Najczęściej występujące powikłania po przebytej infekcji COVID-19 dotyczą zmian w płucach i sercu. Towarzyszą temu:

  • szybsze męczenie się,
  • kaszel, duszności
  • problemy z koncentracją
  • pogorszenie widzenia

Cierpisz na powikłania po przebyciu COVID-19? Skorzystaj z programu rehabilitacji pocovidowej w szpitalu Pulsmed Life i wesprzyj regenerację organizmu.

Program rehabilitacji po COVID-19

Program rehabilitacji po COVID-19 to między innymi zabiegi i terapia mająca na celu przywrócenie sprawności oddechowej i wydolności wysiłkowej, ale też sprawności fizycznej. Rehabilitacja oddechowa po COVID-19 obejmuje zabiegi mające na celu poprawę funkcjonowania mięśni oddechowych. Rehabilitacja po przebyciu koronawirusa to też profilaktyka przeciwzakrzepowa.

Jak wygląda przygotowanie do rehabilitacji? Badamy tolerancję na wysiłek fizyczny i sprawdzamy aktualny stan zdrowia pacjentów na podstawie badań, RTG, USG i konsultacji z lekarzami. Naszym Pacjentom proponujemy też terapię komórkami macierzystymi po przebyciu COVID w szpitalu Pulsmed w Łodzi.

Komórki macierzyste a COVID-19

Terapia KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI ADSC ma korzystne działanie w ograniczeniu czynników prowadzących do zmian patologicznych oraz do regeneracji uszkodzonych narządów. Dzięki właściwościom immunomodelującym i regeneracyjnym komórki macierzyste mogą hamować procesy zapalne w tkance płucnej spowodowane przez aktywacje dużej ilości cytokinin prowadzące do zwłóknienia płuc w wyniku proliferacji fibroblastów i postępującym bliznowaceniem płuc. Podobnie w przypadku zmian po-Covidowych w mięśniu sercowym, przebiegających z arytmią i zastoinową niewydolnością serca pozytywne efekty może dać terapia komórkowa ADSC. Pacjentom po przebytym zakażeniu COVID-19 polecamy też ozonoterapię po COVID.

Komórki macierzyste w leczeniu powikłań po COVID

Terapia komórkami macierzystymi w leczeniu powikłań po COVID-19 polega na podaniu wlewów dożylnych lub oskrzelowych (jeżeli mamy do czynienia ze zmianami w płucach) z autologicznymi komórkami macierzystymi ADSC/SVF. Materiał do wlewu pobieramy poprzez liposukcję, a cała procedura jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Proces izolacji materiału z komórek macierzystych oraz przechowywanie materiału ma miejsce w Banku Tkanek i Komórek Pulsmed w Łodzi. Dzięki temu mamy możliwość wielokrotnego podania materiału komórkowego pacjentowi. Pozyskane w ten sposób i bankowane komórki macierzyste mogą pomóc w terapii powikłań po COVID-19.

Cennik

Terapia komórkami macierzystymi po przebyciu COVID-19
Badania laboratoryjne po przebytym Covid-19 - pakiet rozszerzony + specjalistyczne do pobrania komórek ADSC, liposukcja, izolacja komórek macierzystych ADSC, bankowanie, 1 wlew dożylny od 8.500 PLN
Każdy kolejny wlew dożylny (miesięczne odstępy) 2.500PLN
Konsultacja lekarska 250 PLN

Umów wizytę

Wybierz lekarza, do którego chcesz wyznaczyć wizytę
Zdjęcie pracownika - Zbigniew Kowalczyk
Lek. med. Zbigniew Kowalczyk
specjalizacja: Chirurgia ogólna, Medycyna estetyczna, 
Wysyłając do Kliniki jakiekolwiek dane, o których traktuje art. 9 ust. 1, wyraża Pani/Pan zgodę na ich przetwarzanie przez Administratora, którym jest Pulsmed Sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi (90 – 248). Więcej informacji o zasadach i sposobach przetwarzania danych obowiązujących u Administratora znajdą Państwo na stronie: https://pulsmed.com.pl/rodo/klauzula-pacjenci/
Podziel się

Opinie o zabiegu

Nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszą osobą, która ją napisze.

Wyraź swoją opinię o zabiegu

Logo PulsmedLife