fbpx

Zapraszamy do umawiania wizyt poprzez system rejestracji online Umów wizytę!

Terapia komórkami macierzystymi po przebyciu COVID-19

Terapia komórkami macierzystymi po przebyciu COVID-19

Najczęściej występujące powikłania po przebytej infekcji Covid-19 dotyczą zmian w płucach i sercu. Towarzyszą temu:

• szybsze męczenie się,

• kaszel, duszności

• problemy z koncentracją

• pogorszenie widzenia

W Szpitalu Pulsmed Life osoby cierpiące na wymienione wyżej powikłania mogą skorzystać z programu specjalnej rehabilitacji po przebytym zakażeniu Covid-19, mającego za zadanie zregenerowanie organizmu. Program obejmuje zabiegi i terapię poprawiające pracę mięśni oddechowych, poprawę wydolności wysiłkowej i krążeniowej, sprawności oddechowej, siły mięśniowej i ogólnej sprawności fizycznej, a także profilaktykę przeciw zakrzepową. Każdy pacjent poddany jest indywidualnej ocenie uwzględniającej poziom tolerancji wysiłku fizycznego oraz aktualny stan zdrowia, w tym współistniejące choroby przewlekłe w oparciu o badania laboratoryjne, RTG, USG, testy genetyczne i konsultacje lekarzy specjalistów.

Terapia KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI ADSC ma korzystne działanie w ograniczeniu czynników prowadzących do zmian patologicznych oraz do regeneracji uszkodzonych narządów. Dzięki właściwościom immunomodelującym i regeneracyjnym komórki macierzyste mogą hamować procesy zapalne w tkance płucnej spowodowane przez aktywacje dużej ilości cytokinin prowadzące do zwłóknienia płuc w wyniku proliferacji fibroblastów i postępującym bliznowaceniem płuc. Podobnie w przypadku zmian po-Covidowych w mięśniu sercowym, przebiegających z arytmią i zastoinową niewydolnością serca pozytywne efekty może dać terapia komórkowa ADSC.
Terapia polega na podaniu autologicznych KOMÓREK MACIERZYSTYCH ADSC/SVF we wlewach dożylnych lub we wlewach do oskrzelowych w przypadku zmiany w płucach. Pobranie materiału tkankowego na drodze niewielkiej liposukcji w znieczuleniu miejscowym. Izolacja komórek macierzystych i przechowanie materiału tkankowego w Banku Tkanek I Komórek Szpitala Pulsmed. Pozwala to na wielokrotne podanie materiału komórkowego w zależności od przebiegu terapii. Komórki macierzyste, które mamy najczęściej w nadmiarze w „bankomacie „ tkanki tłuszczowej mogą pomóc w walce z powikłaniami po Covidzie i regeneracji naszego organizmu .

Cennik

Terapia komórkami macierzystymi po przebyciu COVID-19
Badania laboratoryjne po przebytym Covid-19 - pakiet rozszerzony + specjalistyczne do pobrania komórek ADSC, liposukcja, izolacja komórek macierzystych ADSC, bankowanie, 1 wlew dożylnyod 8.500 PLN
Każdy kolejny wlew dożylny (miesięczne odstępy)2.500PLN
Podziel się

Opinie o zabiegu

Nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszą osobą, która ją napisze.

Wyraź swoją opinię o zabiegu

Potrzebujesz pomocy?
Zapytaj przez Messengera