fbpx

Zapraszamy do umawiania wizyt poprzez system rejestracji online Umów wizytę!

Dyskoliza ozonowa

Dyskoliza ozonowa

Dyskopatia lędźwiowa to deformacja krążka międzykręgowego, powodująca ucisk nerwów rdzeniowych, która skutkuje bólem okolicy lędźwiowej oraz kończyn dolnych. Do podstawowych objawów dyskopatii lędźwiowej należą:

  • nagły ból okolicy lędźwiowej, promieniujący do pośladka, uda lub stopy (rwa kulszowa)
  • drętwienie kończyny dolnej
  • ograniczenie ruchomości kręgosłupa
  • bólowe, odruchowe skrzywienie kręgosłupa
  • czasmi osłabienie mięśni zginających i prostujących stopę

Dyskoliza ozonowa

Dyskoliza ozonowa polega  na nakłuciu krążka międzydyskowego i wstrzyknięciu mieszanki gazów, złożonej z tlenu i ozonu. Ozon posiada właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne.

Procedura przeprowadzana jest ambulatoryjnie, w znieczuleniu miejscowym. Zaaplikowana bezpośrednio do krążka międzykręgowego mieszanka gazów działa na proteoglikany wchodzące w skład jądra miażdżystego krążka powodując ich utlenienie, co prowadzi do zmniejszenia objętości krążka i stopnia jego uwypuklenia dokanałowego. Utlenienie receptorów bólu działa przeciwzapalnie, poprawia się mikrokrążenie w naczyniach krwionośnych uciskanych przez dysk i zwiększa lokalne dotlenienie korzeni nerwowych, czego efektem jest zmniejszenie napięcia mięśni przykręgosłupowych.

Po zabiegu pacjent odpoczywa przez dwie godziny a następnie zostaje wypisany do domu.  Możliwe powikłania leczenia dyskopatii metodą dyskolizy ozonowej to nieznaczne ryzyko wystąpienia zakażenia, co jednak minimalizowane jest zastosowaniem pełnej aseptyki w trakcie całej procedury.

Zabieg powoduje natychmiastowe ustąpienie lub minimalizację bólu nawet w 80% przypadków, także ustąpienie zaburzeń czucia (mrowienie, drętwienie) i objawów zmniejszenia siły mięśniowej. Zależnie od indywidualnych uwarunkowań efekty terapii utrzymują się od roku do nawet 3 lat.

Cennik

Dyskoliza ozonowa1.200 PLN
Konsultacja neurochirurgiczna250 PLN
Podziel się

Opinie o zabiegu

Nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszą osobą, która ją napisze.

Wyraź swoją opinię o zabiegu

Potrzebujesz pomocy?
Zapytaj przez Messengera