fbpx

Zapraszamy do umawiania wizyt poprzez system rejestracji online Umów wizytę!

Wazektomia

Wazektomia

Wazektomia to pewna metoda antykoncepcyjna stosowana u panów. Jej skuteczność jest porównywalna lub nawet wyższa w porównaniu z antykoncepcją stosowaną u kobiet. Metoda ta pozawala z jednej strony uniknąć obciążających terapii hormonalnych stosowanych przez panie, a z drugiej zwiększa satysfakcję seksualną par, chcących zrezygnować ze stosowania prezerwatyw. Co ważne, zabieg jest w ok. 80 % odwracalny.

Wazektomia polega na nacięciu i podwiązaniu nasieniowodów, co hamuje drogę plemników do prącia i uniemożliwia zapłodnienie. Choć skuteczność tej metody przekracza 99%, poleca się ją jedynie mężczyznom, którzy mają już dzieci i nie planują więcej potomstwa. Zabieg wazektomii jest niezwykle istotny w sytuacji, w której partnerzy  są obciążeni genetycznie, co może wywołać ciężkie wady rozwojowe płodu.

Przebieg wazektomii

Zabieg wazektomii,  przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, minimalizującym odczucia bólowe.
Zabieg nie jest skomplikowany i trwa zazwyczaj do 30 minut.

Metody przeprowadzania wazektomii:

  • wazektomia klasyczna – chirurg wykonuje niewielkie nacięcie skóry moszny, odszukuje nasieniowód, przecina go i obustronnie zamyka. Odcinek nasieniowodu (ok. 15 mm) pomiędzy przeciętymi końcami zostaje usunięty, a wolne końce nasieniowodu zamykane.
  • wazektomia bez skalpela (WBS) – procedura preferowana przez większość lekarzy, polega na niewielkim (5-6 mm) rozwarstwieniu skóry, a następnie zamknięciu nasieniowodów technikami stosowanymi w metodzie klasycznej. Zabieg wykonywany jest ambulatoryjnie i trwa zwykle do 30 minut.

Skuteczność wazektomii

Wazektomia należy do najbardziej skutecznych metoda antykoncepcji i w 99,9% chroni przed niechcianą ciążą. Pacjent powinien być świadomy tego, iż na pełny efekt zabiegu trzeba trochę poczekać, ponieważ bezpośrednio po wazektomii w ejakulacie nadal można stwierdzić pewną liczbę plemników. Po około dwóch miesiącach należy wykonać kontrolne badanie morfologii nasienia, a dla całkowitej pewności zalecane jest także następne takie badanie po kolejnych 30 dniach od pierwszej kontroli. Jak zapewniają lekarze specjalizujący się w przeprowadzaniu wazektomii, całkowity brak plemników w nasieniu może mieć miejsce dopiero po około 3 miesiącach, dlatego dla pewności konieczne jest wykonanie badań kontrolnych. Gdy diagnostyka potwierdzi brak obecności plemników w nasieniu dopiero wtedy można zrezygnować z innych forma antykoncepcji.

Szczegóły przekażemy na specjalistycznej konsultacji.

 

Cennik

Zabieg wazektomii od 2.000 PLN
Konsultacja lekarska 200 PLN

Umów wizytę

Wybierz lekarza, do którego chcesz wyznaczyć wizytę
Zdjęcie pracownika - Dr n. med. Dariusz Dobrowolski
Dr n. med. Dariusz Dobrowolski
specjalizacja: Urologia, USG/USG doppler, 
Wysyłając do Kliniki jakiekolwiek dane, o których traktuje art. 9 ust. 1, wyraża Pani/Pan zgodę na ich przetwarzanie przez Administratora, którym jest Pulsmed Sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi (90 – 248). Więcej informacji o zasadach i sposobach przetwarzania danych obowiązujących u Administratora znajdą Państwo na stronie: https://pulsmed.com.pl/rodo/klauzula-pacjenci/
Podziel się

Opinie o zabiegu

No Title

Rated 5,0 out of 5
23 lutego 2023

Zabieg przeprowadzony sprawni i co najważniejsze skutecznie 🙂 Dziękuje

AAM

No Title

Rated 3,0 out of 5
26 października 2022

Konsultacja miała kosztować 150 zł ale na miejscu musiałem zapłacić 200 zł.

Lekarz na konsultacji był Ok.

Zabieg według lekarza nie wymagał jakichkolwiek dodatkowych badań i miał kompleksowo kosztować 2000 zł.

Dzień przed zabiegiem zadzwoniła pani celem potwierdzenia wizyty i poinformowała,że zabieg będzie kosztował 2000 zł plus 120 zł na test covidowy.

Adam

No Title

Rated 5,0 out of 5
28 stycznia 2022

Mały zabieg chirurgiczny w zasadzie bezbolesny.

Badanie nasienia wykonane po 8 tyg wykazało 0.

Sex niesamowity.

Lukasz

No Title

Rated 5,0 out of 5
22 lutego 2021

Profesjonalnie i skutecznie. Zabieg miałem 7 dni od konsultacji. Taniej niż w Warszawie

wolny

Wyraź swoją opinię o zabiegu

Logo PulsmedLife