fbpx

Zapraszamy do umawiania wizyt poprzez system rejestracji online Umów wizytę!

Ortopedia

Nasi lekarze wykonują zarówno typowe zabiegi z zakresu narządów ruchu (chirurgii ręki, nóg, stawów skokowych i stóp), jak i nowoczesne metody z wykorzystaniem komórek macierzystych. Jesteśmy jedną z pierwszych w Polsce placówek, która w swoim leczeniu wykorzystuje nowoczesne technologie naświetlanie komórek macierzystych światłem LED – metodę Adi Stem, która daje zdecydowanie lepsze efekty po zabiegu podania materiału komórkowego. Mezenchymalne komórki macierzyste regenerują chrząstki, kości, więzadła, nerwy. Działają też przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Najlepsze efekty terapii obserwuje się u pacjentów którzy wcześnie poddają się leczeniu w I lub II stopniem zmian zwyrodnieniowych stawów. Zabieg podania komórek do stawu wymaga często 2-3 krotnego powtórzenia po miesiącu lub po pół roku . Dlatego możliwość przechowania pobranego materiału w Banku Komórek naszego Szpitala do ponownego wykorzystania u tego samego pacjenta ma podstawowe znaczenie w terapii. Podczas jednego zabiegu lipoaspiracji pobieramy zwykle więcej tkanki tłuszczowej do kolejnych podań komórek macierzystych według zaleceń lekarza i przebiegu leczenia.

Terapia komórkowa może być również alternatywą dla wielu pacjentów kwalifikowanych do alloplastyki stawów. Metoda jest z powodzeniem stosowana w medycynie sportowe po urazach czy kontuzjach , zmianach zapalnych ścięgien i więzadeł /łokieć tenisisty, golfisty, przykurcze/, jak również po ortopedycznych zabiegach operacyjnych.

Details about orthopedic treatments performed in Pulsmed Hospital:

PULSMED KATALOG – ORTHOPEDICS

Logo PulsmedLife