fbpx

Zapraszamy do umawiania wizyt poprzez system rejestracji online Umów wizytę!

Terapia po przebyciu COVID-19

Coraz więcej osób po przebyciu COVID-19 zgłasza lekarzom kłopoty z dusznością, uczucie zmęczenia, problemy z koncentracją czy napady kaszlu. Zaburzenia oddychania, zmęczenie i osłabienie organizmu po przebytej chorobie COVID-19 to jedne z wielu dolegliwości, jakie dotykają ozdrowieńców.

Aby pomóc pacjentom w powrocie do dawnego stanu zdrowia i samopoczucia w szpitalu Pulsmed Łódź, przygotowaliśmy kompleksowy program terapii i rehabilitacji po COVID-19. W niwelowaniu objawów „zespołu pocovidowego” u pacjentów po przebyciu choroby niezwykle ważna jest rehabilitacja i terapia, której celem jest przywrócenie pacjentom sprawności, wydolności układu oddechowego, siły mięśniowej i nie tylko, tak, aby mogli w pełni powrócić do dawnych aktywności.

Masz problemy z powrotem do formy po chorobie COVID-19? Chcesz wrócić do dawnej kondycji i odzyskać pełną wydolność układu oddechowego? Zapisz się na rehabilitację i skorzystaj z terapii dla pacjentów post-covid w Łodzi, aby jak najszybciej wrócić do pełni zdrowia.

Zespół pocovidowy – skutki post-covid

Jakie są najczęstsze powikłania po chorobie COVID-19? Cały świat medycyny na bieżąco gromadzi dane na temat długotrwałych skutków choroby, która dotyka setek tysięcy osób na całym świecie. Specjaliści z różnych krajów wyodrębnili najczęstsze powikłania po COVID-19. Najczęściej spotykanym skutkiem zachorowania na COVID-19 są problemy z oddychaniem:

 • zmniejszenie wydolności oddechowej,
 • kaszel lub duszności (szczególnie, kiedy pacjenci wykonują ćwiczenia – d ,uszność wysiłkowa),
 • brak tchu i trudności w wykonywaniu ćwiczeń czy podejmowaniu aktywności fizycznej.

Najczęstsze powikłania po przebytej chorobie COVID-19

Powikłania u ozdrowieńców to nie tylko dolegliwości ze strony układu oddechowego, ale też:

 • długotrwałe uczucie zmęczenia,
 • kłopoty z koncentracją i pamięcią (mgła mózgowa),
 • pogorszenie nastroju,
 • problemy sercowo-naczyniowe – zapalenie mięśnia sercowego, ból klatki piersiowej i szybsze, nierówne bicie serca,
 • mrowienie, drętwienie, pieczenie, uczucie chłodu,
 • zaburzenia lękowe, depresja,
 • bezsenność,
 • wypadanie włosów.

Najczęstsze objawy „zespołu pocovidowego”, jakie zgłaszają pacjenci, dotyczą nie tylko osób, które musiały być hospitalizowane i ciężko przeszły infekcję, ale też pacjentów, którzy łagodnie przeszli chorobę. Jeżeli dotykają Cię dolegliwości oddechowe lub jakiekolwiek inne powikłania po przebyciu choroby COVID-19, możesz skorzystać z rehabilitacji i terapii dla ozdrowieńców w Pulsmed Łódź.

COVID-19 – rehabilitacja i terapia dla ozdrowieńców

Na czym polega rehabilitacja dla pacjentów po COVID-19? Ćwiczenia, badania i zabiegi w przypadku rehabilitacji postcovid mają na celu zniwelowanie negatywnych skutków choroby i przywrócenie pacjentom dobrego stanu zdrowia. Kompleksowa diagnostyka pocovidowa pozwala na dopasowanie leczenia i ćwiczeń indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta po przebytej infekcji. Indywidualnie dobrany program rehabilitacji i zabiegów w Pulsmed Łódź obejmuje elementy, takie jak:

Rehabilitacja oddechowa

Pacjent, który po przebyciu choroby zmaga się z obniżeniem sprawności oddechowej, może skorzystać z rehabilitacji oddechowej w Łodzi. Na rehabilitację składa się zespół ćwiczeń oddechowych, które łagodzą dyskomfort związany z objawami, takimi jak duszności czy trudności w podejmowaniu aktywności fizycznej czy nawet zwykłych, codziennych czynności. Tego rodzaju terapia obejmują naukę technik prawidłowego oddychania, ćwiczenia oddechowe poprawiające pracę układu oddechowego. W efekcie pacjent obserwuje poprawę wydolności oddechowej podczas wysiłku, a także związaną z tym poprawę jakości życia.

Terapia ozonowa

Kolejnym etapem rehabilitacji i przywracania sprawności pacjentom po COVID-19 jest ozonoterapia medyczna. Celem terapii ozonowej jest poprawa utlenowania tkanek i minimalizacja objawów niewydolności krążeniowo-oddechowej. Zastosowany w terapii ozon skutecznie eliminuje chroniczne stany zapalne w organizmie, które są wynikiem infekcji COVID-19.

Komórki macierzyste

Komórki macierzyste wykorzystujemy również do regeneracji organizmu po przebytej chorobie COVID-19 przez pacjentów. Komórki ADSC ograniczają czynniki, które powodują patologiczne zmiany w organizmie i wspierają regenerację narządów. Co więcej, hamują procesy zapalne w tkance płucnej, które prowadzą do bliznowacenia płuc. Terapia komórkowa ADSC w leczeniu COVID-19 wspiera leczenie zmian w mięśniu sercowym związanych z występowaniem arytmii i niewydolności serca.

Terapia post-covid w Łodzi

Program rehabilitacji i terapii pocovidowej w Pulsmed Łódź to zabiegi i terapie wspierające pracę mięśni oddechowych, sprawności oddechowej, siły mięśniowej i nie tylko. Jak skorzystać z rehabilitacji dla ozdrowieńców w Łodzi? Zadzwoń do nas, zapisz się na konsultację do lekarza w Pulsmed Łódź i odzyskaj pełną sprawność.

Logo PulsmedLife