fbpx

Zapraszamy do umawiania wizyt poprzez system rejestracji online Umów wizytę!

Przechowywanie komórek macierzystych z tłuszczu – bank komórek macierzystych

Komórki macierzyste produkowane są w naszym organizmie przez całe życie. Każdy z nas może wykorzystać potencjał, który w nich drzemie. W ramach działającego w Szpitalu Banku Tkanek i Komórek istnieje możliwość pobrania i przechowywania własnych komórek macierzystych wyizolowanych z tłuszczu w banku komórek macierzystych. Zamrożony preparat może być wykorzystany przez pacjenta nawet po paru latach, w wielu wskazaniach terapeutycznych.

Bank komórek macierzystych oferuje pacjentom w Polsce:

 • izolowanie i namnożenie komórek macierzystych z tłuszczu
 • przechowywanie komórek macierzystych
 • uzyskanie gotowego preparatu do użytku klinicznego

Przechowywanie komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej

Źródła komórek macierzystych są różne – od krwi pępowinowej, przez szpik kostny, aż po tkankę tłuszczową. Z tkanki tłuszczowej możemy w prostej procedurze pobrać mezenchymalne komórki macierzyste, które można swobodnie namnażać, przechowywać i w przyszłości wykorzystywać do leczenia różnych schorzeń. Komórki macierzyste z tkanki tłuszczowej stosuje się w leczeniu ortopedycznym czy w innych schorzeniach, które wiążą się z uszkodzeniem tkanek.

W banku komórek macierzystych w Pulsmed w ramach usług przechowywania komórek macierzystych izolujemy mezenchymalne komórki macierzyste z tłuszczu, a następnie namnażamy je do ściśle określonej liczby niezbędnej do leczenia.

Jedna liposukcja, komórki macierzyste do końca życia

Dzięki pobraniu większej ilości tkanki tłuszczowej i izolacji komórek macierzystych ADSC preparaty dzielone są na porcje, których ilość zleca lekarz prowadzący pacjenta. Jest to rewolucyjna zmiana w planowaniu terapii komórkami macierzystymi, w ramach której od pacjenta tylko raz pobierana jest tkanka tłuszczowa podczas liposukcji, a wytworzone z niej preparaty mogą być podawane pacjentowi wielokrotnie, w warunkach ambulatoryjnych.

Jest to duże ułatwienie, zwłaszcza w zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, ortopedii, diabetologii czy neurochirurgii, gdzie do uzyskania satysfakcjonującej odpowiedzi klinicznej nie wystarczy jedno podanie komórek macierzystych ADSC.

Bank komórek macierzystych – zastosowanie

Wytwarzane i przechowywane w Banku Tkanek i Komórek preparaty komórek macierzystych ADSC wykorzystywane są w leczeniu wielu schorzeń i zwyrodnień w:

 • neurochirurgii (dyskopatie),
 • ortopedii (entezopatie, staw barkowy, kolanowy, nadgarstek),
 • diabetologii (cukrzyca typu II) czy chirurgii szczękowej.

Zbankowane komórki macierzyste stosowane są też w celu poprawy urody, w chirurgii plastycznej (lipofilling twarzy, piersi) i medycynie estetycznej (mezoterapia, zabiegi na twarz, piersi, ciało).

Możliwe jest wstrzyknięcie tkanki tłuszczowej w uszkodzone mechaniczne ścięgno, ale komórki macierzyste z tłuszczu stosuje się też w przypadku zużycia chrząstki stawowej czy zmian zwyrodnieniowych i w wyniku urazów które wymagają leczenia ortopedycznego. Dzięki podaniu komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej zmniejsza się ból, a zaczyna się proces leczenia i regeneracji, co skutkuje zwiększeniem sprawności stawu czy ścięgna. Bank komórek macierzystych umożliwia bankowanie tkanki tłuszczowej usuniętej podczas liposukcji i wykorzystania jej do leczenia różnych schorzeń.

Przechowywanie komórek macierzystych z tłuszczu jest więc sposobem na bezpieczne i długotrwałe bankowanie komórek macierzystych, które można potem wykorzystać do leczenia. W ten sposób wykorzystujemy własne komórki macierzyste i własną tkankę tłuszczową do terapii, kiedy tylko w przyszłości zaistnieje taka potrzeba. Bank komórek macierzystych umożliwia więc leczenie za pomocą własnych komórek.

Jak wygląda przechowywanie komórek macierzystych?

 1. Podczas zabiegu liposukcji pobieramy tkankę tłuszczową wraz z komórkami macierzystymi ADSC.
 2. Następnie, po specjalistycznej preparatyce, nasi specjaliści podają komórki macierzyste zgodnie ze wskazaniem ustalonym z lekarzem prowadzącym.
 3. Pozostała część pobranych komórek macierzystych zostaje zamrożona i dostępna dla pacjenta przez wiele kolejnych lat.
 4. Istnieje możliwość samej liposukcji i zamrożenia całości pobranego preparatu komórek macierzystych ADSC.

Proces pozyskiwania tkanki jest bezpieczny i wykonywany w sterylnych warunkach. Wykorzystywane przez nas urządzenia mają wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty, dzięki czemu możemy przygotować i uzyskać odpowiedni preparat w bezpiecznych warunkach.

Współpraca z Bankiem Tkanek i Komórek

Szpitalom, placówkom naukowym oraz leczonym pacjentom oferujemy dostęp do nowoczesnych terapii opartych na komórkach macierzystych. Umożliwiamy ich bankowanie na potrzeby prowadzonych terapii. Zachęcamy do współpracy z naszym Bankiem Tkanek i Komórek szpitale, kliniki i gabinety z całej Polski oraz Europy. Po podpisaniu umowy, kierują Państwo swoich pacjentów do naszej placówki. Doświadczony zespół specjalistów z naszego Szpitala dokonuje kwalifikacji lekarskiej, a następnie pobiera i preparuje tkankę tłuszczową pacjenta. Po izolacji komórek macierzystych ADSC uzyskujemy gotowe preparaty do użytku klinicznego. Następnie, w zależności od decyzji terapeutycznej preparat komórek macierzystych może być przesłany do Państwa placówki medycznej na świeżo, jeszcze tego samego dnia lub w odpowiednim momencie terapii (po wielu dniach, tygodniach) w postaci zamrożonej (w suchym lodzie).

Jesteśmy przekonani, że zaoferujemy Państwu satysfakcjonujący i długoterminowy model współpracy zapewniający Państwa  placówce  oraz leczonym pacjentom stały dostęp do nowoczesnych terapii komórkowych.

Bankowanie komórek macierzystych – oferta dla pacjentów

Jesteś zainteresowany usługą, jaką jest przechowywanie komórek macierzystych? Cena zabiegu i usług, jakie oferuje bank komórek macierzystych, zależy od czasu przechowywania – wszystkie szczegółowe informacje na temat ceny izolowania i przechowywania komórek macierzystych w Pulsmed uzyskasz po konsultacji z lekarzem.

Naszym pacjentom oferujemy usługi, takie jak roczny abonament (z możliwością przedłużenia) na przechowywanie własnych komórek macierzystych ADSC oraz 10 % zniżkę na wszystkie zabiegi, w których mogą mieć zastosowanie.

 • Przechowywania autologicznego preparatu komórek macierzystych ADSC przez 1 rok:
  Cena: do uzgodnienia
 • Przechowywania autologicznego preparatu komórek macierzystych ADSC przez 5 lat:
  Cena: do uzgodnienia

W celu uzyskania informacji na temat ceny, kosztów i przebiegu usługi zapraszamy do kontaktu ze szpitalem. Sprawdź, co może Ci zaoferować bank komórek macierzystych.

Bezpieczeństwo i profesjonalizm a bank komórek macierzystych

Zapewniamy naszym Pacjentom maksimum bezpieczeństwa, a usługi przechowania komórek macierzystych to profesjonalne zabezpieczenie na przyszłość. Nasz bank komórek macierzystych posiada pozwolenie Ministra Zdrowia na prowadzenie działalności w Polsce, w tym gromadzenie, przetwarzanie i przechowywanie tkanki tłuszczowej i komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej. Mamy bogate zaplecze techniczne i doświadczonych specjalistów, którzy wykonali już setki zabiegów.

Bank komórek macierzystych Pulsmed daje Państwu gwarancję przechowania komórek aż do czasu, kiedy zajdzie potrzeba skorzystania z nich w celu leczenia – regeneracji zniszczonego stawu, zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej i wiele więcej. Po więcej informacji zapraszamy na konsultacje – kontakt z lekarzami pomoże wyjaśnić wszelkie wątpliwości i uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania.

Wysyłając do Kliniki jakiekolwiek dane, o których traktuje art. 9 ust. 1, wyraża Pani/Pan zgodę na ich przetwarzanie przez Administratora, którym jest Pulsmed Sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi (90 – 248). Więcej informacji o zasadach i sposobach przetwarzania danych obowiązujących u Administratora znajdą Państwo na stronie: https://pulsmed.com.pl/rodo/klauzula-pacjenci/
Podziel się
Logo PulsmedLife