fbpx

Zapraszamy do umawiania wizyt poprzez system rejestracji online Umów wizytę!

Komórki Macierzyste - Anti-aging

Odmładzanie skóry komórkami macierzystymi – zabieg anti-aging

Chcesz pozbyć się zmarszczek i oznak starzenia się skóry twarzy w naturalny sposób? Regeneracyjne zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych dają ogromne możliwości regeneracji i odmładzania twarzy. Nowoczesne metody medycyny estetycznej dla odnowy jędrności i zatrzymywania starzenia skóry to między innymi zabiegi anti-aging z komórkami macierzystymi. Efekt? Wygładzone zmarszczki, intensywna poprawa napięcia i elastyczności skóry.

Komórki macierzyste na starzenie się skóry

Z wiekiem organizm ma coraz mniejsze możliwości regeneracji, a co za tym idzie widoczne stają się zmiany wyglądu ciała – powstawanie zmarszczek, wiotczenie skóry. Anti-aging to dziedzina medycyny estetycznej, która zajmuje się opóźnianiem procesu starzenia się skóry i organizmu i przywróceniem młodego wyglądu pacjenta. Dzięki działaniu zabiegów z komórkami macierzystymi możesz odżywić skórę od środka i pozbyć się zmarszczek.

Komórki macierzyste pochodzą z Twojej własnej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu zabieg jest tak bezpieczny i naturalny. Nie wywołuje alergii, pozwala na powstawanie nowych naczyń krwionośnych i stymulację produkcji nowych włókien kolagenowych. Jak dokładnie to działa?

Jak działają zabiegi anti-aging z wykorzystaniem komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej?

Komórki macierzyste mają zdolność do samoodnawiania i nieograniczonej ilości podziałów. Przyczyniają się tym samym do regeneracji uszkodzonej tkanki, dzięki czemu można je wykorzystać w celu leczenia wielu schorzeń w neurochirurgii, ortopedii czy okulistyce. Również w zabiegach medycyny estetycznej stopniowo coraz częściej wykorzystuje się komórki macierzyste do odnowy skóry. Wykazujące zdumiewającą łatwość podziału komórki łatwo zastępują obumierające komórki nowymi. Zadaniem komórek macierzystych jest stworzenie z nich takiej samej tkanki, w którą zostają podane. Celem zabiegu medical anti-aging jest mobilizowanie tkanki do samoodnowy uszkodzeń i wytworzenie nowych komórek budujących skórę.

Jak wygląda zabieg?

W trakcie zabiegu pobierana jest od pacjenta jego tkanka tłuszczowa. Następnie komórki macierzyste są separowane od tkanki i aplikowane z wybraną okolicę wymagającą odmłodzenia i wygładzenia, najczęściej jest to skóra na twarzy. Proces zajmuje kilka godzin, zabieg jest prosty i wykonuje się go w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym. Jako że komórki są pozyskiwane bezpośrednio od pacjenta, nie ma ryzyka reakcji alergicznych i nietolerancji.

Wskazania do zabiegu

Zabieg komórkami macierzystymi zaleca się w przypadkach, takich jak:

  • zmarszczki w okolicy oczu i czoła, szyi i dekoltu
  • opadająca powieka
  • profilaktyka anti-age

Efekty zabiegu z użyciem komórek macierzystych

Jaki efekt zobaczysz na skórze po zabiegu?

  • redukcja zmarszczek
  • regeneracja skóry i naturalny, wyraźny efekt odmłodzenia
  • poprawa kondycji i elastyczności skóry

Zastosowanie komórek macierzystych ma działanie regeneracyjne dla tkanek skóry i całego organizmu. Zabieg stymuluje powstawanie nowych naczyń krwionośnych, czego efekty widać w poprawionym dotlenieniu i odżywieniu skóry.

Wypróbuj komórki macierzyste na starzenie się skóry i zobacz efekty!

Logo PulsmedLife