fbpx

Zapraszamy do umawiania wizyt poprzez system rejestracji online Umów wizytę!

Informacje

Profesjonalna opieka nad pacjentem

Szpital Pulsmed funkcjonuje nieprzerwanie od 1994 roku. W swoich strukturach posiada wielospecjalistyczną  przychodnię lekarską oraz kliniki udzielające świadczeń w zakresie: bariatrii (leczenia otyłości), chirurgii ogólnej, chirurgii plastycznej, chirurgii estetycznej oraz wykorzystania komórek macierzystych w schorzeniach neurologicznych, laryngologicznych, okulistycznych,  onkologicznych, ortopedycznych, a także w diabetologii i urologii. Szpital dysponuje:

  • 3 salami operacyjnymi z pełnym wyposażeniem,
  • salą pooperacyjną z monitorowaniem anestezjologicznym (R),
  • sale diagnostyczno-zabiegowe
  • 1-2 osobowymi salami chorych (łazienka, TV, telefon),
  • trzyłóżkową salą dziennego pobytu,

W klinikach Szpitala zatrudnieni są doświadczeni lekarze z różnych dziedzin. Dodatkowo prowadzona jest stała współpraca z wysoko wykwalifikowanymi specjalistami z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz wielu ośrodków medycznych na terenie całego kraju, zarówno w zakresie leczenia jak i innowacyjnych projektów badawczych.

Leczenie z wykorzystaniem komórek macierzystych

Szpital Pulsmed posiada długoletnie doświadczenie w zakresie terapii komórkami macierzystymi ADSC (z ang. Adipose Derived Stem Cells), które w połączeniu z komórkami frakcji komórek zrębu naczyń krwionośnych (SVF) z tkanki tłuszczowej zdolne są do regeneracji tkanek i narządów. Pacjentom Szpitala Pulsmed oferowany jest szereg zabiegów opartych na komórkach macierzystych ADSC w wielu jednostkach chorobowych, np. w: ortopedii, chirurgii naprawczej, uszkodzeniach tkanek po urazach i oparzeniach, chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, leczeniu przetok i niegojących się ranach w cukrzycy, leczeniu dyskopatii kręgosłupa, uszkodzeniach narządów (wątroba, nerki), chorobach niedokrwiennych serca i naczyń, stanach poudarowych, a także chorobach degeneracyjnych w neurologii (SM). Komórki macierzyste ADSC wykorzystuje się także jako element terapii odmładzających (anti-aging) oraz w chirurgii plastycznej (powiększanie piersi), medycynie estetycznej (lipofilingi, mezoterapie, leczenie blizn i objawów łysienia, itp.).

Bank Tkanek i Komórek

Profesjonalizm i doświadczenie Szpitala Pulsmed w zakresie terapii komórkami macierzystymi ADSC potwierdzają pozwolenie Ministerstwa Zdrowia na pobieranie komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej do użytku autologicznego, jak również pozwolenie Krajowego Centrum Bankowania Tkanek i Komórek na preparatykę i dystrybucję komórek macierzystych ADSC. W działającym w ramach Szpitala Banku Tkanek i Komórek istnieje możliwość pobrania i przechowywania własnych komórek macierzystych wyizolowanych z tłuszczu. Zamrożony preparat może być wykorzystany przez pacjenta nawet po paru latach, w wielu wskazaniach terapeutycznych.

Leczenie otyłości

Szpital Pulsmed to najbardziej doświadczony w Polsce oraz jeden z trzech najlepszych na świecie ośrodków leczenia otyłości metodami o zmniejszonej inwazyjności (np. balon żołądkowy). W Klinice Leczenia Otyłości i Chorób Metabolicznych wykonywane są zabiegi z zakresu chirurgii bariatrycznej, obejmujące zagadnienia chirurgii przewodu pokarmowego, chirurgii plastycznej i estetycznej. Dla uzyskania jak najlepszych efektów redukcji wagi i tkanki tłuszczowej przeprowadzane są również zabiegi liposukcji i plastyki powłok skórnych, a także zabiegi modelująco-ujędrniające sylwetkę.

Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna

Pulsmed oferuje wykonanie zabiegów zarówno z zakresu tradycyjnej chirurgii plastycznej jak i z wykorzystaniem komórek macierzystych pacjenta. Zakres zabiegów obejmuje powiększanie, pomniejszanie i podniesienie piersi (w tym implanty), plastykę uszu, nosa oraz powiek. Pacjenci Szpitala Pulsmed mogą skorzystać z szerokiego zakresu zabiegów medycyny estetycznej, w tym z bogatej oferty laseroterapii.

Szpital Pulsmed w elitarnym gronie

Członek Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej/ Głównym zadaniem Izby jest wspieranie rozwoju polsko-szwajcarskich kontaktów gospodarczych oraz wymiany handlowej między podmiotami działającymi w obu krajach.


Stała współpraca z międzynarodową organizacją zrzeszającą placówki i instytucje aktywne w badaniu i wykorzystywaniu w swojej praktyce nowoczesnych technologii medycznych, bazujących na komórkach macierzystych: Cell Society Europe.


Pulsmed Sp. z o.o. jest jednym z założycieli i aktywnych członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych, organizacji wspierającej rozwój prywatnej służby zdrowia oraz poprawę jakości szpitalnictwa w Polsce.

Wysyłając do Kliniki jakiekolwiek dane, o których traktuje art. 9 ust. 1, wyraża Pani/Pan zgodę na ich przetwarzanie przez Administratora, którym jest Pulsmed Sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi (90 – 248). Więcej informacji o zasadach i sposobach przetwarzania danych obowiązujących u Administratora znajdą Państwo na stronie: https://pulsmed.com.pl/rodo/klauzula-pacjenci/
Podziel się
Logo PulsmedLife