fbpx

Zapraszamy do umawiania wizyt poprzez system rejestracji online Umów wizytę!

Klinika Okulistyki

Klinika okulistyczna mieszcząca się w Szpitalu Pulsmed w Łodzi, od wielu lat zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób oczu, w szczególności operacjami usuwania zaćmy.

W leczeniu schorzeń okulistycznych wykorzystujemy terapię komórkami macierzystymi ADSC, pobieranymi z tkanki tłuszczowej pacjenta.

Dysponujemy wysokiej jakości sprzętem oraz wykwalifikowaną kadrą medyczną. Regularne korzystanie z usług poradni zapewnia pacjentom nie tylko gwarancję dobrej opieki medycznej, ale również poprawę jakości widzenia, a tym samym ich komfortu życia.

Wszystkie powyższe zabiegi wykonywane są przez lekarza okulistę – specjalistę.

Każdy zabieg musi być poprzedzony wizytą u lekarza, który decyduje o formie leczenia danego schorzenia, uwzględniając warunki zdrowotne pacjenta i mając na uwadze jego najlepsze dobro. Powyższe zabiegi nie wymagają od pacjenta pobytu w szpitalu i w większości wypadków wykonywane są w znieczuleniu miejscowym.

Informacja dla pacjenta – przygotowanie do zabiegu usunięcia zaćmy
Zalecenia dla pacjentów po przebytej operacji zaćmy i wszczepieniu sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej

 

Operacje zaćmy – należą do najczęściej wykonywanych zabiegów w naszej Klinice Okulistycznej, mającej długą historię w leczeniu operacyjnym chorób wzroku.

Brodawczak – zmiana spojówkowa pochodzenia wirusowego, wywoływana ludzkim wirusem brodawczaka (HPV – human papilloma virus), może mieć charakter łagodny, rzadziej może zmieniać się w zmiany złośliwe. Leczenie polega na drobnym zabiegu i usunięciu zmiany.

Gradówka – przewlekły stan zapalny gruczołu tarczkowego. Głównym objawem jest niebolesne zgrubienie brzegu powieki. Leczenie polega na stosowaniu maści lub kropli, a jeśli to nie skutkuje na przeprowadzeniu zabiegu ambulatoryjnego.

Kępki żółte – wykwity skórne u ludzi dorosłych, płaskie (na powiekach) lub grudkowe, powstające w skutek nadmiernego odkładania się lipidów w komórkach układu siateczkowo-śródbłonkowego; często objaw zaburzeń metabolizmu trójglicerydów i cholesterolu w krążeniu. Leczenie polega na drobnym zabiegu i ich usunięciu.

Podwinięcie powieki – ENTROPION – polega na zawinięciu brzegu powieki do worka spojówkowego. Zazwyczaj dochodzi do niego, gdy chory mocno zaciska powieki lub spojrzy w dół. Jego przyczynami może być zwiotczenie mięśnia okrężnego oka (co ma miejsce u osób starszych), lub też blizna powstała w obrębie powiek. Rzęsy, które są zawinięte do worka spojówkowego powodują podrażnienie oka a czasami uszkodzenie rogówki. Leczenie polega na stosowaniu maści lub kropli, niekiedy kończy się ono drobnym zabiegiem.

Udrożnienie kanalika łzowego – polega na wywołaniu drożności w kanaliku łzowym.

Wywinięcie powieki – EKTROPION – polega na nieprawidłowym ustawieniu brzegu powieki, które to utrudnia odpływ łez oraz zaburza prawidłowe zwilżanie powierzchni rogówki, w wyniku czego dochodzi do podrażnienia gałki ocznej. Do najczęstszych przyczyn powstawania ektropionu zaliczamy: blizny skóry okolicy powiek, porażenia nerwu twarzowego lub zmiany zanikowe mięśnia okrężnego oka. Najlepsze efekty leczenia daje zabieg ambulatoryjny.

Skrzydlik – zmiana chorobowa polegająca na zgrubieniu spojówki gałkowej w obrębie szpary powiekowej, występującej w kształcie trójkąta zwróconego wierzchołkiem ku górze. Leczony jest poprzez drobny zabieg ambulatoryjny.

Tłuszczyk – zmiana spojówkowa o charakterze zwyrodnieniowym, może częściej pojawiać się z wiekiem. Jest to zmiana przeważnie w kolorze żółtawym, rzedziej różowym. Leczenie dokuczliwych zmian tego typu polega na ich ambulatoryjnym usunięciu.

Torbiel – powstaje na powiece lub spojówce najczęsciej przez działanie bakterii, jej przyczynami może być np. zatkany kanalik łzowy lub używanie niewłaściwych kosmetyków. Leczeniem jest zabieg polegający na nacięciu zmiany i jej wyłuszczeniu.

Zabieg kapsulotomii laserowej – to zabieg polegający na przecięciu torby tylnej soczewki w zaćmie wtórnej. Po operacji zaćmy może pojawić się zmętnienie tylnej soczewki, co powoduje zmniejszenie ostrości wzroku u pacjenta. Leczenie polega na laserowym utworzeniu otworu w centrum torebki soczewki. Zabieg trwa kilka minut.

Zabieg laserowy przeciwcukrzycowy – polega na zastosowaniu fali świetlnej lasera w leczeniu zmian cukrzycowych oka.

Zabieg laserowy zwyrodnień siatkówki – polega na zastosowaniu fali świetlnej lasera w leczeniu zmian zwyrodnieniowych siatkówki oka.

W Klinice wykonujemy zabiegi

Wysyłając do Kliniki jakiekolwiek dane, o których traktuje art. 9 ust. 1, wyraża Pani/Pan zgodę na ich przetwarzanie przez Administratora, którym jest Pulsmed Sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi (90 – 248). Więcej informacji o zasadach i sposobach przetwarzania danych obowiązujących u Administratora znajdą Państwo na stronie: https://pulsmed.com.pl/rodo/klauzula-pacjenci/
Podziel się
Logo PulsmedLife