fbpx

Zapraszamy do umawiania wizyt poprzez system rejestracji online Umów wizytę!

Klinika Transplantacji Komórek Macierzystych

Szpital Pulsmed od czterech lat prowadzi badania nad wykorzystaniem komórek macierzystych pochodzących z tkanki tłuszczowej. W 2016r. Krajowa Rada Transplantacyjna (zgodnie z uchwałą nr 59/2016 z dnia 12 grudnia 2016) wydała pozytywną opinię i rekomendowała wydanie Szpitalowi Pulsmed pozwolenia na czynności pobierania od żywego dawcy tkanki tłuszczowej i autologiczne przeszczepianie wyizolowanych z niej komórek macierzystych i regeneracyjnych w ramach procedur realizowanych na bloku operacyjnym. W związku z tym podjęliśmy równoczesne starania w Krajowym Centrum Bankowania Tkanek i Komórek działania zmierzające do uzyskania pozwolenia Ministra Zdrowia na otwarcie Banku Tkanek i Komórek.

 

W Szpitalu Pulsmed wykorzystujemy mezenchymalne komórki macierzyste pozyskane z tkanki tłuszczowej w leczeniu uszkodzeń ścięgien, chrząstki stawowej, przy wczesnych zmianach zniekształceniowo -zwyrodnieniowych stawów, występujących np. w reumatoidalnym zapaleniu stawów wśród pacjentów u których zastosowane wcześniej leczenie nie przyniosło poprawy stanu klinicznego.

Dodatkowo terapie z komórkami macierzystymi stosujemy u pacjentów ze zmianami niedokrwiennymi w przebiegu cukrzycy i miażdżycy, czy też leczeniu przetok okołoodbytniczych, a także w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej.

Po zastosowaniu leczenia z użyciem mezenchymalnych komórek macierzystych w przypadku zabiegów ortopedycznych oczekiwać należy polepszenia funkcjonowania fizycznego pacjentów poddanych zabiegowi, zmniejszenia dolegliwości bólowych, poprawę ruchomości i zmniejszenie sztywności stawu, opóźnienie procesu całkowitego niszczenia stawu.

 

Klinika Pulsmed Life oferuje

 

 • Liposukcje -pełny zakres i metody z przechowaniem tkanki tłuszczowej i komórek macierzystych ADSC w naszym Banku do wielokrotnego wykorzystania celem poprawy wyglądu i urody.
 • Zabiegi modelowania sylwetki i lipofilingi twarzy i dłoni z komórkami ADSC
 • Powiększania piersi tkanką tłuszczową z komórkami ADSC ,
 • Mezoterapii komórkowej, leczenia blizn , walka z łysieniem,
 • Terapie anty aging
 • z wykorzystaniem komórek macierzystych pozyskanych z tkanki tłuszczowej do poprawy funkcji organizmu i przywrócenia zdrowia w terapiach anty aging wspomagających leczenie
 • w ortopedii /zwyrodnienia stawów, entezopatie , urazy sportowe i rehabilitacja po zabiegach/
 • w leczeniu dyskopatii kręgosłupa,
 • w chorobach zapalnych i immunologicznych
 • u pacjentów po udarach mózgu i zawałach serca,
 • w chorobach nerurodegeneracyjnych /SM, Altzheimer, SLA/
 • w terapiach anty aging
Wysyłając do Kliniki jakiekolwiek dane, o których traktuje art. 9 ust. 1, wyraża Pani/Pan zgodę na ich przetwarzanie przez Administratora, którym jest Pulsmed Sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi (90 – 248). Więcej informacji o zasadach i sposobach przetwarzania danych obowiązujących u Administratora znajdą Państwo na stronie: https://pulsmed.com.pl/rodo/klauzula-pacjenci/
Podziel się
Logo PulsmedLife