fbpx

Zapraszamy do umawiania wizyt poprzez system rejestracji online Umów wizytę!

Oferta bankowania komórek macierzystych

Komórki macierzyste produkowane są w naszym organizmie przez całe życie. Każdy z nas może wykorzystać potencjał, który w nich drzemie. W ramach działającego w Szpitalu Banku Tkanek i Komórek istnieje możliwość pobrania i przechowywania własnych komórek macierzystych wyizolowanych z tłuszczu. Zamrożony preparat może być wykorzystany przez pacjenta nawet po paru latach, w wielu wskazaniach terapeutycznych

Jedna liposukcja, komórki macierzyste do końca życia

Dzięki pobraniu większej ilości tkanki tłuszczowej i izolacji komórek macierzystych ADSC preparaty dzielone są na porcje, których ilość zleca lekarz prowadzący pacjenta. Jest to rewolucyjna zmiana w planowaniu terapii komórkami macierzystymi, w ramach której od pacjenta tylko raz pobierana jest tkanka tłuszczowa podczas liposukcji, a wytworzone z niej preparaty mogą być podawane pacjentowi wielokrotnie, w warunkach ambulatoryjnych. Jest to duże ułatwienie, zwłaszcza w zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, ortopedii, diabetologii czy neurochirurgii, gdzie do uzyskania satysfakcjonującej odpowiedzi klinicznej, nie wystarczy jedno podanie komórek macierzystych ADSC.

Leczenie komórkami macierzystymi

Wytwarzane i przechowywane w Banku Tkanek i Komórek preparaty komórek macierzystych ADSC wykorzystywane są w leczeniu wielu schorzeń i zwyrodnień np. w neurochirurgii (dyskopatie), ortopedii (entezopatie, staw barkowy, kolanowy, nadgarstek), diabetologii (cukrzyca typu II) czy chirurgii szczękowej. Zbankowane komórki macierzyste stosowane są też w celu poprawy urody, w chirurgii plastycznej (lipofilling twarzy, piersi) i medycynie estetycznej (mezoterapia, zabiegi na twarz, piersi, ciało).

  1. Podczas zabiegu liposukcji pobieramy tkankę tłuszczową wraz z komórkami macierzystymi ADSC.
  2. Następnie, po specjalistycznej preparatyce, nasi specjaliści podają komórki macierzyste zgodnie ze wskazaniem ustalonym z lekarzem prowadzącym.
  3. Pozostała część pobranych komórek macierzystych zostaje zamrożona i dostępna dla pacjenta przez wiele kolejnych lat.
  4. Istnieje możliwość samej liposukcji i zamrożenia całości pobranego preparatu komórek macierzystych ADSC.

Współpraca z Bankiem Tkanek i Komórek

Szpitalom, placówkom naukowym oraz leczonym pacjentom oferujemy dostęp do nowoczesnych terapii opartych na komórkach macierzystych. Umożliwiamy ich bankowanie na potrzeby prowadzonych terapii. Zachęcamy do współpracy z naszym Bankiem Tkanek i Komórek szpitale, kliniki i gabinety z całej Polski oraz Europy. Po podpisaniu umowy, kierują Państwo swoich pacjentów do naszej placówki. Doświadczony zespół specjalistów z naszego Szpitala dokonuje kwalifikacji lekarskiej, a następnie pobiera i preparuje tkankę tłuszczową pacjenta. Po izolacji komórek macierzystych ADSC uzyskujemy gotowe preparaty do użytku klinicznego. Następnie, w zależności od decyzji terapeutycznej preparat komórek macierzystych może być przesłany do Państwa placówki medycznej na świeżo, jeszcze tego samego dnia lub w odpowiednim momencie terapii (po wielu dniach, tygodniach) w postaci zamrożonej (w suchym lodzie).

Jesteśmy przekonani, że zaoferujemy Państwu satysfakcjonujący i długoterminowy model współpracy zapewniający Państwa  placówce  oraz leczonym pacjentom stały dostęp  do nowoczesnych terapii komórkowych.

Oferta dla pacjentów

Naszym pacjentom oferujemy roczny abonament (z możliwością przedłużenia) na przechowywanie własnych komórek macierzystych ADSC oraz 10 % zniżkę na wszystkie zabiegi, w których mogą mieć zastosowanie.

  • Przechowywania autologicznego preparatu komórek macierzystych ADSC przez 1 rok:
    Cena: do uzgodnienia
  • Przechowywania autologicznego preparatu komórek macierzystych ADSC przez 5 lat:
    Cena: do uzgodnienia

Podziel się
Potrzebujesz pomocy?
Zapytaj przez Messengera