fbpx

Zapraszamy do umawiania wizyt poprzez system rejestracji online Umów wizytę!

Szpital Pulsmed wykonuje zabiegi wazektomii

Pragniemy poinformować, iż od sierpnia pacjenci mogą poddać się zabiegowi wazektomii.

Wazektomia to pewna metoda antykoncepcyjna stosowana u panów. Jej skuteczność jest porównywalna lub nawet wyższa w porównaniu z antykoncepcją stosowaną u kobiet. Metoda ta pozawala z jednej strony uniknąć obciążających terapii hormonalnych stosowanych przez panie, a z drugiej zwiększa satysfakcję seksualną par, chcących zrezygnować ze stosowania prezerwatyw. Co ważne, zabieg jest w ok. 80 % odwracalny.

Wazektomia polega na nacięciu i podwiązaniu nasieniowodów, co hamuje drogę plemników do prącia i uniemożliwia zapłodnienie. Choć skuteczność tej metody przekracza 99%, poleca się ją jedynie mężczyznom, którzy mają już dzieci i nie planują więcej potomstwa. Zabieg wazektomii jest niezwykle istotny w sytuacji, w której partnerzy  są obciążeni genetycznie, co może wywołać ciężkie wady rozwojowe płodu.

Zapisy na zbieg (wykonywany ambulatoryjnie) możliwy jest po kontakcie z Rejestracją.

 

Wysyłając do Kliniki jakiekolwiek dane, o których traktuje art. 9 ust. 1, wyraża Pani/Pan zgodę na ich przetwarzanie przez Administratora, którym jest Pulsmed Sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi (90 – 248). Więcej informacji o zasadach i sposobach przetwarzania danych obowiązujących u Administratora znajdą Państwo na stronie: https://pulsmed.com.pl/rodo/klauzula-pacjenci/
Podziel się
Logo PulsmedLife