fbpx

Zapraszamy do umawiania wizyt poprzez system rejestracji online Umów wizytę!

Lek. med. Zbigniew Kowalczyk

Lek. med. Zbigniew Kowalczyk

specjalizacja: Chirurgia ogólna, Medycyna estetyczna, 
tel: +48 668 696 911, 42 290 97 59

Dr Zbigniew  Kowalczyk  jest  właścicielem  prywatnego szpitala Pulsmed oraz Kierownikiem Kliniki Transplantacji  Tkanki Tłuszczowej  oraz  Banku Tkanek i Komórek Macierzystych Pulsmedu.  Jest  chirurgiem z II stopniem specjalizacji. Należy do wielu Towarzystw Naukowych  i Badawczych w tym między innymi  Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Otyłości i Chorób Metabolicznych /IFSO/ , Towarzystwa Chirurgów Polskich /TCHP/, Towarzystwa Badań nad Komórkami Macierzystymi /Global Stem Cell Society/, Towarzystwa Diabetologów Polskich  czy też  Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Uczestniczył w wielu kursach i szkolenia w kraju i zagranicy.

Specjalizuje się   głównie w  zabiegach  z zakresu chirurgii ogólnej, leczeniu nadwagi  i otyłości /Bariatria,  chirurgii plastycznej  oraz  medycynie estetycznej i regeneracyjnej. Prowadzi we współpracy z innymi ośrodkami naukowymi   liczne projekty  i  badania nad zastosowaniem komórek macierzystych pochodzących z tkanki tłuszczowej  /ADSC/ w medycynie regeneracyjnej  i  leczeniu wielu chorób  m. innymi  w ortopedii, leczeniu powikłań  Cukrzycy 2 Typu /angiopatia, retinopatia/  czy też regeneracji płuc i serca po przejściu zakażenia Covid-19.  Nowoczesne terapie komórkowe wykorzystuje w zabiegach  plastycznych i medycynie estetycznej między innymi lipomodelingu piersi, lipofilingów  twarzy, dłoni  czy też  mezoterapiach  i  zabiegach laserowego resurfingu.

Posiada największe w Polsce doświadczenie w leczeniu nadwagi i otyłości z zastosowaniem balonika żołądkowego  oraz prowadził  w Klinice Pulsmed liczne  szkolenia  w tym zakresie dla lekarzy z kraju i EU.

Wyznacz termin wizyty

Wysyłając do Kliniki jakiekolwiek dane, o których traktuje art. 9 ust. 1, wyraża Pani/Pan zgodę na ich przetwarzanie przez Administratora, którym jest Pulsmed Sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi (90 – 248). Więcej informacji o zasadach i sposobach przetwarzania danych obowiązujących u Administratora znajdą Państwo na stronie: https://pulsmed.com.pl/rodo/klauzula-pacjenci/
Podziel się
Logo PulsmedLife