fbpx

Zapraszamy do umawiania wizyt poprzez system rejestracji online Umów wizytę!

Lek. med. Joanna Kawalec

Lek. med. Joanna Kawalec

specjalizacja: Choroby wewnętrzne, 
Godziny przyjęć:
środy, 16.00 - 18.00
tel: +48602336360

Specjalizacje: Choroby wewnętrzne. Konsultacje endokrynologiczne i diabetologiczne

Jestem lekarką z ponad 5-letnim doświadczeniem w zakresie pracy z pacjentami endokrynologicznymi i diabetologicznymi. Od 2018r. pracuję i poszerzam swoją wiedzę medyczną w Klinice Endokrynologii i Chorób Metabolicznych ICZMP w Łodzi.

W kwietniu 2023r. ukończyłam specjalizację z zakresu chorób wewnętrznych.

Posiadam certyfikat ukończenia kursu USG tarczycy organizowanego przez Polskie Towarzystwo Biopsji Narządowej we współpracy z Polskim Towarzystwem Endokrynologii Onkologicznej, a także „Kursu Akredytacyjnego Polskiego Towarzystwa Biopsji Narządowej; Biopsja Aspiracyjna Cienkoigłowa Celowana (BACC) Tarczycy – podstawy teoretyczne i szkolenie praktyczne” współorganizowanego z Polskim Towarzystwem Endokrynologii Onkologicznej.

Jestem uczestniczką licznych zjazdów oraz konferencji naukowych z zakresu chorób wewnętrznych oraz endokrynologii i diabetologii, na bieżąco poszerzam swoją wiedzę i kompetencje.

Ponadto jestem współautorką publikacji:

  1. Lewandowski KC, Garnysz K, Horzelski W, Kawalec J, Budzen K, Grzesiak M, Lewinski A. Subclinical thyroid dysfunction in the first trimester of pregnancy: 'Disease’ versus physiological (pulsatile) variation in TSH concentrations. Clin Endocrinol (Oxf). 2020 Dec;93(6):739-745. doi: 10.1111/cen.14256. Epub 2020 Jun 16. PMID: 32430942.
  2. Lewandowski K.C., Dąbrowska K., Brzozowska M., Kawalec J., and Lewiński A.K., Metformin paradoxically worsens insulin resistance in SHORT syndrome, „Diabetology & Metabolic Syndrome”, 2019, t.11, pp. 1–4.

Promuję u pacjentów zdrowe nawyki i skupiam się nie tylko na leczeniu, lecz także na profilaktyce. Cechuje mnie empatia, precyzja i odpowiedzialność.

W swojej praktyce zajmuję się przede wszystkim osobami z zaburzeniami czynności tarczycy (wykonuję także USG i biopsje cienkoigłowe tarczycy), zaburzeniami czynności przysadki, zaburzeniami czynności nadnerczy, zaburzeniami miesiączkowania, otyłością, nadciśnieniem tętniczym oraz zaburzeniami gospodarki węglowodanowej, w tym cukrzycą i insulinoopornością.

Wyznacz termin wizyty

Wysyłając do Kliniki jakiekolwiek dane, o których traktuje art. 9 ust. 1, wyraża Pani/Pan zgodę na ich przetwarzanie przez Administratora, którym jest Pulsmed Sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi (90 – 248). Więcej informacji o zasadach i sposobach przetwarzania danych obowiązujących u Administratora znajdą Państwo na stronie: https://pulsmed.com.pl/rodo/klauzula-pacjenci/
Podziel się
Logo PulsmedLife