fbpx

Zapraszamy do umawiania wizyt poprzez system rejestracji online Umów wizytę!

Prof. nadzw. dr hab. n. med. Jacek Śmigielski

Prof. nadzw. dr hab. n. med. Jacek Śmigielski

specjalizacja: Chirurgia ogólna, Proktologia, 
tel: +48602336360

Prof. nadzw. dr hab. n. med. Jacek Śmigielski jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej. Uczelnię ukończył w 1996 roku (ze średnią 4,83), otrzymując wyróżnienie rektora. W trakcie studiów pełnił funkcję przedstawiciela akademii w kwestii kontaktów z Akademią Sanitarną Bundeswehry w Monachium. 6-krotnie odbył staż w tym mieście, doskonaląc swoje umiejętności. W latach 1996-1997 przeszedł staż podyplomowy w II Klinice Chirurgii WAM w Łodzi, natomiast w okresie 1997-2000 obejmował stanowisko asystenta w Wojskowym Instytucie Higieny i Epidemiologii w Warszawie. Kolejnym krokiem w jego karierze zawodowej było zdobycie w 2000 roku tytułu specjalisty I stopnia w dziedzinie chirurgii ogólnej. Pełny stopień specjalizacji uzyskał w 2006 roku, po odbyciu stażu pod kierownictwem prof. dr hab. med. A. Dzikiego oraz dr hab. med. Krzysztofa Kołomeckiego w Oddziale Chirurgii MSWiA w Łodzi. W 2007 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych nadany przez łódzki Uniwersytet Medyczny. W roku 2012 Rada Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego nadała mu tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych.

Zgłębiał wiedzę medyczną, praktykując w kilku renomowanych ośrodkach – między innymi, pracował w gabinecie chirurgicznym OLK Łódź, był również asystentem II Kliniki Chirurgii WAM, starszym asystentem Oddziału Chirurgii Ogólnej łódzkiego szpitala MSWiA oraz adiunktem Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej UM w Łodzi. Przez 10 lat pracował jako lekarz zespołu „R” Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, był także Lekarzem Koordynatorem Ratownictwa Medycznego UW w Łodzi. Doświadczenie zawodowe profesora wzbogaciła również praca jako asystent Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej, Onkologicznej i Ogólnej UM w Łodzi, które obejmował w latach 2009-2011. Od 1.10.2014 roku pracuje w klinice jako kierownik. Jego kolejnym osiągnięciem jest uzyskanie tytułu profesora nadzwyczajnego.

Prywatnie prof. nadzw. dr hab. n. med. Śmigielski pasjonuje się sportem. W przeszłości uprawiał pływanie, otrzymując wiele nagród i wyróżnień, w tym m.in. Puchar Karpat. 24 razy zdobył tytuł mistrza i rekordzisty Polski, jest również 6-krotnym Mistrzem i 4-krotnym Wicemistrzem Świata Lekarzy w pływaniu. Wywalczył 4 miejsce w Mistrzostwach Krajów Socjalistycznych „Przyjaźń”. Brał udział w wielu międzynarodowych meetingach, aktualnie jest Mistrzem Świata Lekarzy w pływaniu w 3 konkurencjach. Prócz sportu interesuje się również filmami i podróżami.

Osiągnięcia
Prof. nadzw. dr hab. n. med. Jacek Śmigielski jest chirurgiem ogólnym z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Doskonalił swoje umiejętności w renomowanych polskich i zagranicznych ośrodkach – może się poszczycić ukończeniem w 1994 roku kursu przygotowawczego dla kandydatów na lekarzy w strukturach NATO w Monachium. W 2001 roku odbył staż kierunkowy w Klinice Chirurgii Uniwersytetu MUL w Lubece pod kierownictwem prof. dr hab. med. Hans Peter Brucha, natomiast w 2004 roku praktykował w Klinice Chirurgii Uniwersytetu Technicznego w Monachium, gdzie odbył kolejny staż, ucząc się pod kierownictwem prof. dr hab. med. Wolfganga Heitlanda.

Prof. nadzw. dr hab. n. med. Śmigielski sukcesywnie zgłębia wiedzę medyczną poprzez uczestnictwo w kursach doskonalących oraz konferencjach naukowych. Wśród licznych zjazdów i kongresów, w których uczestniczył, można wymienić III Międzynarodowe Sympozjum Proktologiczne Zakopane’99, a także Konferencję II Polsko-Niemieckie Dni Koloproktologiczne Słubice’2000. Specjalista przykłada ogromną wagę do podnoszenia kwalifikacji, co potwierdzają posiadane przez niego dyplomy i certyfikaty. W 2000 roku przeszedł kurs medycyny ratunkowej w Zakładzie Medycyny Katastrof i Szkolenia Sanitarnego WAM w Łodzi, w tym samym roku ukończył 2-letnie szkolenie z zakresu gastroenterologii pod patronatem i kierownictwem naczelnego specjalisty Wojska Polskiego ds. gastroenterologii Rektora Wojskowej Akademii Medycznej płk. prof. dr n. med. Jana Chojnackiego.

Wiedza i umiejętności prof. Śmigielskiego pozwoliły mu na dołączenie do grona członków prestiżowych stowarzyszeń naukowych, wśród których można wymienić Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polski Klub Przepuklinowy oraz Polski i Europejski Klub Trzustkowy. dr Śmigielski jest również członkiem Sekcji Wideochirurgii Towarzystwa Chirurgów Polskich, Sekcji Chirurgii Robotowej Towarzystwa Chirurgów Polskich, a także Sekcji Chirurgii Wojskowej Towarzystwa Chirurgów Polskich.

Zabiegi, w których specjalizuje się prof. nadzw. dr hab. n. med. J. Śmigielski
Prof. nadzw. dr hab. n. med. Jacek Śmigielski jest specjalistą II stopnia w zakresie chirurgii ogólnej. Zajmuje się pomocą pacjentom zmagającym się z przepuklinami (pachwinowymi i brzusznymi). Leczy choroby i nowotwory przewodu pokarmowego, w tym jelit, trzustki oraz pęcherzyka i dróg żółciowych. W ramach chirurgii naczyniowej prowadzi terapię u osób cierpiących na żylaki kończyn dolnych i owrzodzenia żylne podudzi. Leczy również schorzenia proktologiczne, wśród których można wymienić guzki krwawnicze (hemoroidy), szczeliny i przetoki odbytu oraz choroby jelit i odbytnicy. Na jego pomoc mogą liczyć osoby, u których występuje problem nietrzymania stolca.

Prof. nadzw. dr hab. n. med. Śmigielski zajmuje się również przeprowadzaniem diagnostyki schorzeń przewodu pokarmowego. Wykonuje m. in. badania endoskopowe: kolonoskopię, gastroskopię i rektoskopię. W ramach wizyt domowych specjalista leczy m.in. bóle brzucha i zaparcia. Prócz tego zakłada chorym opatrunki i pomaga przy odleżynach.

  • Poproś lekarza by udostępnił swój grafik na kolejny miesiąc

    Ten lekarz nie ma jeszcze kalendarza wizyt online. Powiadomimy Panią/Pana gdy pojawi się termin wizyty.
  • Hidden
  • Prosimy o podanie daty wizyty, która Państwa interesuje
  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.
Wysyłając do Kliniki jakiekolwiek dane, o których traktuje art. 9 ust. 1, wyraża Pani/Pan zgodę na ich przetwarzanie przez Administratora, którym jest Pulsmed Sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi (90 – 248). Więcej informacji o zasadach i sposobach przetwarzania danych obowiązujących u Administratora znajdą Państwo na stronie: https://pulsmed.com.pl/rodo/klauzula-pacjenci/
Podziel się
Logo PulsmedLife