fbpx

Zapraszamy do umawiania wizyt poprzez system rejestracji online Umów wizytę!

Profil Genetyczny dla diety spersonalizowanej

Profil Genetyczny dla diety spersonalizowanej

GENOdiagDIETA to badanie polimorfizmów genów mających wpływ na otyłość i metabolizm organizmu. Ten typ diagnostyki może być pomocny pacjentom, którzy pomimo starań nie mogą zrzucić zbędnych kilogramów. Okazać się może, że stosowana dieta wybitnie nie służy danej osobie, gdyż jej geny predysponują do magazynowania tłuszczów.

Co istotne, profil genetyczny towarzyszy nam od narodzin do śmierci, zasadne jest więc jego oznaczenie już u małoletnich pacjentów.

Badanie obejmuje ocenę polimorfizmów genów wpływających na metabolizm węglowodanów i tłuszczów. m.in. gen FTO, FABP2, PPAR? APOE, ADRB3 Gen FTO – gen podatności na otyłość, Gen FABP2 – gen kodujący białka uczestniczące we wchłanianiu, przetwarzaniu i transportowaniu kwasów tłuszczowych, jego niekorzystny polimorfizm sprzyja podniesieniu stężenia „złego” cholesterolu LDL we krwi i magazynowanie kwasów tłuszczowych w tkankach.

Gen PPAR? – koduje białka receptorowe wpływające na metabolizm tłuszczów i węglowodanów. Typ polimorfizmu genu decyduje o predyspozycji do tycia. Gen APOE – koduje apoliproteinę E, uczestniczącą w metabolizmie tłuszczów. Gen ADRB3 – koduje białko receptorowe uczestniczące w przemianie tłuszczów i odpowiadające za utrzymanie temperatury ciała.

Badanie obejmuje ocenę polimorfizmów genów wpływających na upośledzenie metabolizmu istotnych dla diety: glutenu i laktozy oraz polimorfizmów genów decydujących o wrażliwości na używki. Geny HLA-DQ2, HLA-DQ8 i/lub HLA-DRB4 – warianty genów białek głównego układu zgodności tkankowej, odpowiedzialne za predyspozycję do nietolerancji glutenu o podłożu autoimmunologicznym.

Gen LPH – gen kodujący enzym laktazę, polimorfizmy mogą prowadzić do nietolerancji laktozy. Gen ALDH2, ADHIC i ADHIB – kodują enzymy odpowiedzialne za metabolizm alkoholu. Gen CYP I A2 – gen kodujący enzym-cytochrom, uczestniczący w metabolizmie m. in. kofeiny. Określone polimorfizmy powodują różną tolerancję kofeiny (i niektórych leków i trucizn). Gen ACE_I/D – gen konwertazy angiotensyny, reguluje stężenie sodu we krwi. Jego polimorfizmy decydują o ciśnieniu tętniczym i wpływają na ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Badanie obejmuje obejmuje ocenę polimorfizmów genów wpływających na zdolność organizmu do usuwania wolnych rodników i wykorzystania witamin. Gen MTHFR – reduktazy metylenotetrahydrofolianowej uczestniczącej w przemianach witamin: kwasu foliowego i ryboflawiny. Polimorfizmy tego genu mogą prowadzić do wzrostu stężenia homocysteiny we krwi, wiążącego się z ryzykiem chorób zakrzepowych i nawracających poronień. Gen SOD2 – gen mitochondrialnej dysmutazy nadtlenkowej. Polimorfizmy tego genu upośledzają mechanizmy usuwania wolnych rodników, wiążą się z przedwczesnym starzeniem. Gen GST MI i TI – S-transferazy MuI glutationu i S-transferazy glutationu theta; polimorfizmy genu upośledzają mechanizmy ochrony przed karcinogenami i toksynami, wiążą się z przedwczesnym starzeniem.

Gen receptora VDR – poszczególne warianty polimorfizmów VDR mają wpływ na efekty działania witaminy D w organizmie. Gen GSTPI – S-transferazy glutationu: polimorfizmy w tym genie warunkują różną odpowiedź organizmu na suplementację witaminy E

Badanie obejmuje oznaczanie pełnego profilu genów wpływających na otyłość, metabolizm, nietolerancję pokarmową oraz zdolność usuwania wolnych rodników i wykorzystania witamin (GENOdiagDieta I, II, III)

Cennik

FTO - mutacja w genie otyłości - badanie wraz z konsultacją lekarską 250 PLN
GENOdiagDIETA I geny metabolizmu i otyłości - usługa diagnostyczna wraz z konsultacją lekarską 750 PLN
GENOdiagDIETA II geny nietolerancji pokarmowych - usługa diagnostyczna wraz z konsultacją lekarską 850 PLN
GENOdiagDieta III geny metabolizmu witamin i antyoksydantów - usługa diagnostyczna wraz z konsultacją lekarską 800 PLN
GENOdiag DIETA - pełny profil - usługa diagnostyczna wraz z konsultacją lekarską 2.000 PLN

Umów wizytę

Zapraszamy serdecznie do kontaktu telefonicznego w celu umówienia wizyty 602 336 360
Wysyłając do Kliniki jakiekolwiek dane, o których traktuje art. 9 ust. 1, wyraża Pani/Pan zgodę na ich przetwarzanie przez Administratora, którym jest Pulsmed Sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi (90 – 248). Więcej informacji o zasadach i sposobach przetwarzania danych obowiązujących u Administratora znajdą Państwo na stronie: https://pulsmed.com.pl/rodo/klauzula-pacjenci/
Podziel się

Opinie o zabiegu

Nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszą osobą, która ją napisze.

Wyraź swoją opinię o zabiegu

Logo PulsmedLife