fbpx

Zapraszamy do umawiania wizyt poprzez system rejestracji online Umów wizytę!

Dyskopatia kręgosłupa – leczenie komórkami macierzystymi

Dyskopatia kręgosłupa – leczenie komórkami macierzystymi

Dyskopatia – uciążliwa choroba

Dyskopatia jest schorzeniem krążka międzykręgowego znajdującego się w odcinku lędźwiowym lub szyjnym (rzadziej piersiowym) kręgosłupa. Polega na wypukleniu jądra miażdżystego (składowa krążka międzykręgowego), które następnie powodują ucisk i podrażnienie rdzenia kręgowego, korzeni nerwowych i innych elementów kanału kręgowego.

Objawy dyskopatii są uzależnione od zmian patologicznych występujących w obrębie krążka międzykręgowego oraz od stopnia uwypuklenia jądra miażdżystego. Dyskopatii najczęściej towarzyszą bóle miejscowe w obrębie kręgosłupa, bóle promieniujące (zaburzenia czucia powierzchniowego) podrażnienia nerwów (np. rwa kulszowa czy barkowa).

Ciągły ból o niewielkim nawet stopniu nasilenia może być znakiem alarmującym o uszkodzeniu w obrębie kręgosłupa oraz przesunięciu dysku. Wyraźnym symptomem wskazującym jest natomiast stan zapalny odczuwalny jako ból powodujący mrowienie, najczęściej w okolicy kręgów szyjnych i lędźwiowych oraz podrażnienie nerwów, powodujące drętwienie, niedowład czy ogólne osłabienie.

Leczenie dyskopatii komórkami macierzystymi ADSC

Innowacyjną i skuteczną metodą leczenia dyskopatii jest iniekcja mezenchymalnych komórek macierzystych ADSC, wyizolowanych z własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Komórki macierzyste ADSC posiadają innowacyjną zdolność przekształcania się w różne rodzaje wyspecjalizowanych komórek, budujących m.in.: chrząstki, mięśnie, kości, ścięgna czy więzadła. Powstrzymują również procesy bliznowacenia, sprzyjają angiogenezie i zatrzymują proces obumierania komórek z powodu niedotlenienia. Komórki te wzmacniają naturalną zdolność tkanek do ich regeneracji.

Zabieg leczenia dyskopatii komórkami macierzystymi ADSC obejmuje pobranie tkanki tłuszczowej metodą cienkoigłowej liposukcji z okolicy brzusznej, oczyszczenie oraz preparatykę, a następnie podanie bezpośrednio do uszkodzonego miejsca, w celu zainicjowania regeneracji i naprawy tkanki. Zabieg może odbywać się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Cennik

Leczenie dyskopatii komórkami macierzystymi ADSC (pobranie tkanki tłuszczowej, izolacja komórek macierzystych, zabieg) od 16.000 PLN
Przechowanie w Banku Komórek - do zabiegów (6 mcy) nieodpłatnie
Przechowanie długoterminowe w Banku Komórek 400 PLN za 1 rok
Konsultacja lekarska 250 PLN

Umów wizytę

Zapraszamy serdecznie do kontaktu telefonicznego w celu umówienia wizyty 602 336 360
Wysyłając do Kliniki jakiekolwiek dane, o których traktuje art. 9 ust. 1, wyraża Pani/Pan zgodę na ich przetwarzanie przez Administratora, którym jest Pulsmed Sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi (90 – 248). Więcej informacji o zasadach i sposobach przetwarzania danych obowiązujących u Administratora znajdą Państwo na stronie: https://pulsmed.com.pl/rodo/klauzula-pacjenci/
Podziel się

Opinie o zabiegu

Nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszą osobą, która ją napisze.

Wyraź swoją opinię o zabiegu

Logo PulsmedLife