fbpx

Zapraszamy do umawiania wizyt poprzez system rejestracji online Umów wizytę!

Balon żołądkowy

Balon żołądkowy

Balon żołądkowy nazywany również „balonem gastrycznym” jest sprawdzoną w międzynarodowych badaniach metodą, która bez inwazyjnej operacji lub stosowania terapii lekami pomaga kontrolować masę ciała.

Metoda leczenia otyłości metodą balonu żołądkowego została stworzona by wspomagać utratę wagi ciała przy jednoczesnym wprowadzeniu u pacjenta racjonalnego sposobu odżywiania.

Leczenie polega na endoskopowym wprowadzeniu do żołądka miękkiego balona wypełnionego roztworem fizjologicznym lub powietrzem. Specjalny materiał, z którego zbudowany jest balon żołądkowy jest odporny na działanie soków trawiennych. Balon (w zależności od zastosowanego rodzaju) pozostaje w żołądku przez okres od 6 do 12 miesięcy, a następnie jest usuwany przez lekarza metodą endoskopową.

 

Informacja dla pacjenta  – przygotowanie do zabiegu i jego przebieg [PDF]

 

Balon wodny (wypełniony płynem fizjologicznym). Procedura obejmuje kwalifikację do zabiegu, specjalistyczne badania, implantację balonu, konsultacje specjalistów i 6-cio miesięczną opiekę oraz usunięcie balonu żołądkowego).

Balon wodny (wypełniony płynem fizjologicznym). Procedura obejmuje kwalifikację do zabiegu, specjalistyczne badania, implantację balonu, konsultacje specjalistów i 12-miesięczną opiekę oraz usunięcie balonu żołądkowego).

Spatz3 – jedyny regulowany balon żołądkowy, zapewniający najwyższą skuteczność odchudzania

W skład urządzenia Spatz3 wchodzi specjalna, chowana rurka inflacyjna do napełniania balonu bariatrycznego solą fizjologiczną. Unikalna konstrukcja tego elementu umożliwia lekarzowi zmianę objętość płynu – jest to więc jedyny balon na świecie podlegający regulacji.
Zastosowanie optymalnego wypełnienia jamy żołądka zwiększa szanse na skuteczną kurację dzięki szybkiemu uczuciu sytości po spożywaniu mniejszych posiłków. Dzięki unikalnej funkcji regulacji, skuteczność działania balonu żołądkowego Spatz3 osiągnęła 84%, podczas gdy w przypadku porównywalnych balonów innego producenta wskaźnik ten wyniósł 48%.
Balon Spatz3 zapewnia najwyższe wyniki odchudzania i wskaźniki sukcesu ze wszystkich istniejących balonów żołądkowych, a badania kliniczne FDA wykazały, że pacjenci, którzy używali balonu Spatz3, osiągnęli pięciokrotnie większą utratę masy ciała niż pacjenci, którzy próbowali schudnąć samą dietą.

Balon Spatz3 jest wyjątkowy, ponieważ jest regulowany, co oznacza, że pacjenci, którzy odczuwają dyskomfort lub nietolerancję balonu, są w stanie tolerować i dostosowywać się
do balonu w ponad 82%, co znacznie zwiększa jego skuteczność. Zapewnia wiele wyjątkowych korzyści, w tym:

• Nie wymaga długotrwałych zmian w żołądku
• Ma udowodniony wskaźnik sukcesu 84%
• Średnia utrata masy ciała wynosi 15% masy ciała (w porównaniu do 6,6%-10,2% w przypadku innych dostępnych balonów żołądkowych)
• Regulowany, aby był początkowo bardziej tolerowany i bardziej skuteczny w dłuższej perspektywie
• Może dłużej pozostawać w żołądku, aby osiągnąć większą utratę wagi

Procedura obejmuje zabieg, konsultacje i badania po zabiegu, cena nie uwzględnia kosztu kwalifikacji do leczenia.

Cennik

Balon żołądkowy wodny (wypełniony płynem fizjologicznym) - Orbera (na 6 miesięcy) 7.500 PLN (znieczulenie miejscowe) / 8.000 PLN (znieczulenie ogólne) + 1200 PLN za znieczulenie przy usunięciu balona.
Balon żołądkowy wodny (wypełniony płynem fizjologicznym) - Orbera365 (na 1 rok) 9.000 PLN (znieczulenie miejscowe) / 9.500 PLN (znieczulenie ogólne) + 1200 PLN za znieczulenie przy usunięciu balona.
Balon żołądkowy powietrzno-wodny - Spatz3 10.500 PLN (znieczulenie miejscowe) / 11.000 PLN (znieczulenie ogólne) + 1200 PLN za znieczulenie przy usunięciu balona.
Laparoskopowy zabieg rękawowej resekcji żołądka - sleeve gastrektomia 22.000 PLN

Umów wizytę

Wybierz lekarza, do którego chcesz wyznaczyć wizytę
Zdjęcie pracownika - Zbigniew Kowalczyk
Lek. med. Zbigniew Kowalczyk
specjalizacja: Chirurgia ogólna, Medycyna estetyczna, 
Wysyłając do Kliniki jakiekolwiek dane, o których traktuje art. 9 ust. 1, wyraża Pani/Pan zgodę na ich przetwarzanie przez Administratora, którym jest Pulsmed Sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi (90 – 248). Więcej informacji o zasadach i sposobach przetwarzania danych obowiązujących u Administratora znajdą Państwo na stronie: https://pulsmed.com.pl/rodo/klauzula-pacjenci/
Podziel się

Opinie o zabiegu

No Title

Rated 5,0 out of 5
10 sierpnia 2023

Od pol roku mam zalozony balon Orbera, przede mna jeszcze 5 miesiecy. Jestem bardzo zadowolona choc nie bylo latwo na poczatku. Do tej pory schudlam 20 kg. Bardzo dobra obsluga. Zawsze moge zadzwonic jezeli pojawia sie jakis problem. Serdecznie polecam.

Iwona

No Title

Rated 5,0 out of 5
18 czerwca 2023

Nie wiedziałem ze przez taki zabieg jak balon mozna tak fajnie schudnac, jestem zadowolony. Schudlem gdzies z 15 kg. Teraz przynajmniej nie mecze sie wchodzac do siebie na czwarte pietro. Dzieki! Zabieg jak na takie efekty wcale nie jest drogi.

Rafał

No Title

Rated 3,0 out of 5
14 stycznia 2022

Schudłam 10 kg ale ciężką praca i dieta balon mi przeszkadzał cały czas uczucie ciężkości w żołądku i zapach zgniłych jaj. Obecnie efekt jojo.

Ana

No Title

Rated 5,0 out of 5
26 listopada 2021

Super jestem zadowolona

Anna

No Title

Rated 5,0 out of 5
26 kwietnia 2021

Mnie pomogło

Kasia

No Title

Rated 5,0 out of 5
11 marca 2021

W szpitalu uratowano mi zycie. Tyłam i doszłam do 130kg. Po roku z balonem moja waga to 97kg. Bardzo polecam. I chyba warto zakładać na rok a nie na pół roku.

MK

No Title

Rated 5,0 out of 5
29 stycznia 2021

Jestem bardzo zadowolona z efektow. Narazie 16kg w dół po pół roku

Krystyna

No Title

Rated 5,0 out of 5
4 stycznia 2021

To juz moja czwarta implantacja i efekty są lepsze niz po tych wszystkich niby dietach. Nie jest to kuracja dla kazdego ale mnie pomoglo

rrrr

No Title

Rated 5,0 out of 5
14 grudnia 2020

Polceam tym, którym sama dieta nie pomogła 🙂

Marek

Wyraź swoją opinię o zabiegu

Logo PulsmedLife