fbpx

Zapraszamy do umawiania wizyt poprzez system rejestracji online Umów wizytę!

Liposukcja – odsysanie tłuszczu (body contouring)

Liposukcja – odsysanie tłuszczu (body contouring)

Każdy z nas  posiada ogromny zapas własnych komórek macierzystych we własnej tkance tłuszczowej. Z reguły mamy tej tkanki za dużo i chcemy się jej pozbyć . Ale można ten materiał tkankowy  wykorzystać  do pozyskania  komórek macierzystych ADSC  /ang. Adipose Derived Stem Cells/. Wykonując typowe zabiegi liposukcji , na które decydujemy się w celu   modelowania swojej sylwetki ze względów estetycznych należy o tym pamiętać.  Warto  zadbać o swój wygląd dzisiaj ale także o swoje zdrowie w przyszłości.  Poza medycyną estetyczną czy chirurgią plastyczną komórki macierzyste ADSC  są bardzo pomocne w różnych  w  leczeniu zmian zwyrodnieniowych w ortopedii , w terapiach anty aging po zawałach serca czy udarach mózgu, chorobach neurologicznych /SM, Altzheimer/, jak również w leczeniu powikłań Cukrzycy 2 typu takich jak retinopatia , polineuropatia, kardiomiopatia, nefropatia i  angiopatia cukrzycowa /miażdzyca i tzw. stopa cukrzycowa/

Liposukcja  ograniczona tylko do pozyskania komórek macierzystych przeznaczonych do terapii anty aging lub medycyny estetycznej   jest  krótkim  zabiegiem  ograniczonym do pobrania min 60-80 ml tkanki tłuszczowej  z której są izolowane komórki macierzyste . Zabiegi są wykonywane w znieczuleniu miejscowym  i pacjenci wracają  po zabiegu do domu.  Z pobranej od pacjenta tkanki tłuszczowej, w laboratorium Banku Komórek następuje izolacja materiału komórkowego, przeznaczonego do zaplanowanej przez lekarza terapii.  Po jego opracowaniu i ocenie  prowadzonej wg  określonych procedur może być od razu  wykorzystany  do określonej terapii  lub przechowany w Banku Tkanek i Komórek do zastosowania w przyszłości.

Wykorzystaj swój bankomat tkanki tłuszczowej.

Przechowanie tkanki tłuszczowej  po liposukcji jest wykonywane w kontrolowanych warunkach w Banku Tkanek i Komórek Macierzystych  zgodnie z systemem zapewnienia jakości. Materiał pobrany od pacjenta podczas zabiegu przekazywany jest do Banku Tkanek gdzie podlega ocenie jakościowej i mikrobiologicznej, a następnie preparatyce wykonywanej przez personel Banku Tkanek i Komórek. Gotowy do przeszczepu materiał przechowywany jest w zamrażarce w temperaturze -32° C.

Okres przechowywania  materiału tkankowego do ponownego wykorzystania wynosi do 6 miesięcy. W tym okresie możemy go nawet  kilkakrotnie wykorzystać do terapii u tego samego pacjenta.  Na przykład do uzupełnienia lipofiling twarzy czy dłoni , czy  zabiegów powiększania piersi , jak również powtarzania zabiegów mezoterapii czy terapii anty-aging.   Ma to również szczególne  znaczenie w terapiach chorób przewlekłych , które wymagają najczęściej kilkukrotnego podania materiału komórkowego . Pacjent ma wykonany  tylko jeden zabieg lipoaspiracji  a przechowany materiał jest wykorzystywany  wg zaleceń lekarza wielokrotnie  w dłuższym okresie czasu. Aby uzyskać  najlepsze efekty  leczenia zmian zwyrodnieniowych  w ortopedii podanie jednorazowe nie jest zwykle wystarczające.

Dlatego warto  wykorzystać możliwości  Kliniki Transplantacji  i  Bank Tkanek i Komórek Macierzystych  planując w przyszłości  wykonanie zabiegu liposukcji .

Pulsmed Life  zaprasza  –  masz pytania zdzwoń  668 696 911

Liposukcja jest zabiegiem, umożliwiającym w kontrolowany sposób pozbyć się niedostatków sylwetki w postaci usunięcia własnej tkanki tłuszczowej z takich okolic ciała jak: biodra, pośladki, uda, kolana, brzuch, ramiona i podbródek.

Zabiegi liposukcji dzięki nowoczesnym technologiom medycznym stają się coraz bardziej powszechne i dla wielu osób są szansą na spełnienie marzeń o idealnie wyrzeźbionej sylwetce. Pozyskana podczas zabiegu liposukcji tkanka tłuszczowa jest doskonałym i naturalnym materiałem do wypełnień. Z jednej strony pozbywamy się niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej, z drugiej zaś poprawiamy wygląd innych okolic i miejsc w zabiegach lipofillingu i lipomodellingu piersi.

Liposukcja za pomocą urządzenia Body Jet Evo polega na odsysaniu tkanki tłuszczowej za pomocą kaniul ze strumieniem płynu, którego ciśnienie można dopasować do różnej struktury tkanki tłuszczowej. Dzięki temu, możliwe są: wybiórcze usuwanie komórek tłuszczowych oraz ochrona tkanki łącznej, naczyń i nerwów. Podczas zabiegu lekarz operator wprowadza w tkankę tłuszczową kaniulę ze strumieniem płynu, który uwalnia komórki tłuszczowe, nie niszcząc przy tym bardziej włóknistych struktur nerwów czy naczyń krwionośnych. Istotną zaletą Body Jet jest niespotykana dotychczas możliwość uzyskania nieuszkodzonych komórek tłuszczowych, które mogą następnie zostać wykorzystane do reimplantacji.

Pozyskane w ten sposób komórki stosuje się m.in. do powiększania piersi, modelowania pośladków, rekonstrukcji piersi po zabiegach mastektomii, wypełniania zmarszczek czy likwidowania ubytków i uszkodzeń ciała powstałych w wyniku wypadków. Uzyskany w procesie odsysania tłuszcz jest bowiem naturalnym, a co za tym idzie, najbezpieczniejszym wypełniaczem. Materiał ten daje też gwarancję na utrzymanie się wypełnienia w modelowanych obszarach, co mogło stanowić problem przy stosowaniu tkanki tłuszczowej uzyskanej inną metodą. Body Jet przynosi lepsze efekty, niż ma to miejsce w przypadku innych technik liposukcji, a sam zabieg jest mniej inwazyjny.

Inną stosowaną metodą jest VASER Lipo®, zwany również LipoSelection® i UAL (Ultrasound assisted lipoplasty). Dzięki wykorzystaniu energii ultradźwiękowej pozwala precyzyjnie odseparować i usunąć zbędną tkankę tłuszczową. Zabieg składa się z 3 etapów.

  1. Nawodnienie tkanki podskórnej specjalnym roztworem, który znieczula tkankę podskórną, obkurcza naczynia krwionośne i nawadnia tłuszcz.
  2. Rozluźnienie tkanki tłuszczowej przy pomocy specjalnej sondy emitującej ultradźwięki.
  3. Uzyskanie tkanki tłuszczowej wraz z zachowanymi komórkami macierzystymi (ADSC) przeznaczonej do lipofillingu i lipomodellingu.

Efekty liposukcji:

  • miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej
  • wymodelowana sylwetka
  • możliwość wykorzystania odessanego tłuszczu do powiększania piersi, modelowania pośladków, rekonstrukcji piersi po zabiegach mastektomii, wypełniania zmarszczek czy likwidowania ubytków i uszkodzeń ciała powstałych w wyniku wypadków
  • wolumetria twarzy – powiększenie ust

Zabiegi wiążą się z hospitalizacją.

Przeciwskazania do zabiegu liposukcji skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, infekcje ropne
Wymagane badania grupa krwi, morfologia, OB, wskaźnik krzepnięcia (APTT i INR), poziom glukozy, elektrolity (Na, K), szczepienie p/WZW B
Znieczulenie miejscowe
Czas trwania zabiegu 1 godzina
Pobyt w klinice 1 doba
Rekonwalescencja 14 dni
Zmiana opatrunków w drugiej dobie
Zdjęcie szwów w 7 dobie (jeśli są zakładane)

Wyraźnie wzrasta zainteresowanie komórkami macierzystymi pochodzącymi z tkanki tłuszczowej, które wchodzą w skład frakcji podporowo-naczyniowej tej tkanki. Komórki te określane są mianem ADSC (ang. Adipose Derived Stem Cells).

Tkankę tłuszczową jako źródło komórek macierzystych charakteryzuje wiele korzystnych właściwości. Dotyczy to tkanki tłuszczowej pozyskanej z warstwy podskórnej, przeważnie podczas liposukcji. Z tak pozyskanej tkanki tłuszczowej można uzyskać dużą liczbę komórek ADSC w porównaniu z innymi źródłami.

Duże znaczenie w zabiegu liposukcji ma powtarzalny dostęp do pobieranego materiału, mała inwazyjność metody oraz ograniczenie bólu i dyskomfortu dla pacjenta. Również prosta izolacja komórek z pobranej tkanki, oparta na trawieniu enzymatycznym.

Liposukcja oraz komórki macierzyste ADSC

W Szpitalu Pulsmed zabiegi liposukcji z wykorzystaniem komórek macierzystych (liposukcja + ADSC) przeprowadza się od września 2013 roku. Wykorzystujemy technologię izolowania komórek macierzystych z własnej tkanki tłuszczowej pozyskanej drogą liposukcji, które następnie podawane są z powrotem pacjentowi w formie autologicznego transferu komórkowego lub wzbogaconego lipograftu.

Poza zabiegami o charakterze leczniczym, w których stosuje się komórki macierzyste, bardzo popularnym staje się wykorzystanie komórek macierzystych uzyskanych z liposukcji do zabiegów lipofilingu czyli uzupełnienia ubytków w tkance lub jej modelowania. Dzięki wzbogaceniu tłuszczu o komórki macierzyste uzyskane efekty są bardziej trwałe, a jednorazowe wszczepienie tłuszczu może być znacznie większe niż przy tradycyjnym lipofilingu. Dzieje się tak ze względu na to, że tłuszcz dzięki komórkom macierzystym uzyskuje lepszą przyswajalność.

Zabiegi wykonujemy w znieczuleniu ogólnym, dożylnym wraz ze znieczuleniem miejscowym, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo prowadzonego zabiegu. Procedura składa się z dwóch etapów: pierwszy etap to liposukcja, która polega na pobraniu tkanki tłuszczowej przeznaczonej do bezpośredniego transferu gdzie dzięki specjalnej obróbce otrzymuje się własne komórki macierzyste ADSC, które wzbogacają następnie graft tłuszczowy, drugi to modeling czyli wypełnienie graftem tłuszczowym.

Cennik

Liposukcja do pozyskania komórek macierzystych od 2.500 PLN
Bankowanie tkanki tłuszczowej po liposukcji do zabiegów nieodpłatnie
Liposukcja wspomagana strumieniem wody Body Jet WAL (pobyt w szpitalu w cenie zabiegu) od 3 500 PLN
Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo od 2.000 PLN
Liposukcja laserowa LAL od 2.000 PLN
Liposukcja klasyczna SAL od 3.500 PLN

Umów wizytę

Wybierz lekarza, do którego chcesz wyznaczyć wizytę
Zdjęcie pracownika - Zbigniew Kowalczyk
Lek. med. Zbigniew Kowalczyk
specjalizacja: Chirurgia ogólna, Medycyna estetyczna, 
Wysyłając do Kliniki jakiekolwiek dane, o których traktuje art. 9 ust. 1, wyraża Pani/Pan zgodę na ich przetwarzanie przez Administratora, którym jest Pulsmed Sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi (90 – 248). Więcej informacji o zasadach i sposobach przetwarzania danych obowiązujących u Administratora znajdą Państwo na stronie: https://pulsmed.com.pl/rodo/klauzula-pacjenci/
Podziel się

Opinie o zabiegu

No Title

Rated 5,0 out of 5
26 października 2022

Byłąm na zabiegu liposukcji z pobraniem komórek macierzystych u dr Kowalczyka. Jestem bardzo zadowolona z efektu i bardzo chciałam podziękować doktorowi za opiekę i pomoc. Komórki macierzyste wykorzystałam do popraw estetycznych.

Po zabiegu liposukcji brzuch wygląda jak 20 lat temu. Dziękuję Doktorze!

Zadowolona pacjentka - Marta

No Title

Rated 2,0 out of 5
11 marca 2021

Chcę wyrazić swoją ocenę po wizycie lekarskiej u dr Pawła Pisery. Zapisałam się na konsultację w sprawie liposukcji i abdominoplastyki brzucha. Niestety widocznie nie mam „stosunkowo dobrej sylwetki” do takiego zabiegu. Dziwne…wzrost 164 cm, waga 70 kg. Jedyne (i aż) co jest do ingerencji to brzuch i okolice talii. Pan doktor porysował sobie po brzuchu, pocykał zdjęcia telefonem, poinformował o cenie (nawet o to nie pytałam) …po czym stwierdził, że od dwóch lat nie zajmuje się już liposukcją. Na kilka zadanych przeze mnie pytań, posyłał mnie po odpowiedż do dr. Kowalczyka. Jak dla mnie wizyta żenująca (nie wspomnę, że podczas 20 minutowej wizyty Pan doktor odebrał telefon, wcale nie było to połączenie ratujące czyjeś życie czy też zdrowie), wizyta mało profesjonalna, nawet ośmieszająca pacjęntkę. Stracone 200 złotych. I co najważniejsze Pan doktor podciął mi skrzydła.

Agnieszka

No Title

Rated 5,0 out of 5
8 lutego 2021

Polecam.. Diety cuda w moim przypadku nie działają. Zabieg w znieczuleniu takze bezbolesny

pacjentka01

Wyraź swoją opinię o zabiegu

Logo PulsmedLife