fbpx

Zapraszamy do umawiania wizyt poprzez system rejestracji online Umów wizytę!

Lipomodeling piersi z komórkami macierzystymi ADSC

Lipomodeling piersi z komórkami macierzystymi ADSC

Powiększanie piersi własnym tłuszczem – lipofiling, jest procedurą mogącą zastąpić tradycyjną metodę polegającą na wszczepieniu implantów piersi. Metoda ta stosowana od wielu lat polega na uzupełnieniu piersi o własna tkankę tłuszczową i składa się z dwóch etapów: liposukcji wybranego obszaru ciała, następnie podaniu do piersi tłuszczu. Efekty zabiegu powiększania piersi typowym lipofilingiem – z użyciem własnego tłuszczu są bardzo pozytywne. Następuje ujędrnienie i powiększenie biustu bez potrzeby wprowadzania w piersi implantów, które zawsze stanowią element obcy dla ciała. Ponadto, jednoczasowo wykonuje się u pacjentki liposukcję, pozbywając się tkanki tłuszczowej z miejsc newralgicznych dla wyglądu (np.: z fałd brzucha lub z bioder). Minusem tego zabiegu jest to, że podczas jednokrotnej aplikacji tłuszczu nie można użyć go zbyt dużo, gdyż tłuszcz w tkance musi się „przyjąć”. Stąd zdarza się, że zabieg prostego lipofilingu należy powtórzyć dla uzyskania większego rozmiaru piersi. W celu uzyskania lepszego efektu niż przy typowym lipofilingu, opracowano metodę w której podaje się do piersi tłuszcz wzbogacony o komórki macierzyste ADSC wyodrębnione z tkanki tłuszczowej pacjenta – metoda CAL (Cell Assisted Lipotransfer).

Metoda CAL (Cell Assisted Lipotransfer) jest metodą nową, a Klinika Pulsmed jest pierwszym w Polsce ośrodkiem w którym wykonuje się tego typu zabiegi. Metodę tą wprowadził jako pierwszy na świecie w 2008 r. Dr Yoshimura. Polega ona na wzbogaceniu graftu tłuszczowego pobranego od pacjenta komórkami macierzystymi ADSC (Adipose Derived Stem Cells). Dzięki wzbogaceniu tłuszczu o komórki macierzyste uzyskane efekty są bardziej trwałe, a jednorazowe wszczepienie tłuszczu może być znacznie większe niż przy tradycyjnym lipofilingu. Dzieje się tak ze względu na to, że tłuszcz dzięki komórkom macierzystym lepiej się „przyjmuje” w piersiach.

Prawidłowo przeprowadzony zabieg powiększania piersi zarówno metodami z użyciem implantów, jak i lipofilingiem oraz CAL jest bezpieczny z punktu widzenia onkologicznego. Jednak, zawsze przy kwalifikacji do zabiegu powiększania piersi należy przeprowadzić odpowiedni wywiad rodzinny, badanie USG piersi (lub badanie mammograficzne) oraz, jeśli są do tego wskazania, badania szczegółowe genetyczne konsultowane ze specjalistą onkologiem. Dotyczy to w szczególności pacjentek z grupy ryzyka (obciążenia rodzinne, wiek powyżej 40 roku życia). Zawsze również, po wszelkich zabiegach powiększania piersi standardem powinny być okresowe kontrole piersi.

Zabiegi wiążą się z hospitalizacją.

Cennik

Lipomodeling piersi z komórkami macierzystymi ADSC od 12.000 PLN

Umów wizytę

Wybierz lekarza, do którego chcesz wyznaczyć wizytę
Zdjęcie pracownika - Zbigniew Kowalczyk
Lek. med. Zbigniew Kowalczyk
specjalizacja: Chirurgia ogólna, Medycyna estetyczna, 
Wysyłając do Kliniki jakiekolwiek dane, o których traktuje art. 9 ust. 1, wyraża Pani/Pan zgodę na ich przetwarzanie przez Administratora, którym jest Pulsmed Sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi (90 – 248). Więcej informacji o zasadach i sposobach przetwarzania danych obowiązujących u Administratora znajdą Państwo na stronie: https://pulsmed.com.pl/rodo/klauzula-pacjenci/
Podziel się

Opinie o zabiegu

No Title

Rated 5,0 out of 5
12 października 2022

Powiększałam piersi swoją tkanką tłuszczową. Zdecydowałam się na ten zabieg, bo bałam się efektu sztuczności, jaki daje implant. Chciałam pozostać naturalna, ale jednocześnie pozbyć się kompleksu zbyt mikroskopijnego biustu.

Jestem zadowolona, bo teraz mam biust a w dotyku są to po prostu moje piersi. Przy okazji pozbyłam się boczków, zbyt dużo tłuszczu na nich nie było, ale zawsze to jednak zbędny balaścik.

Pozdrawiam

Marlena z Krakowa

Wyraź swoją opinię o zabiegu

Logo PulsmedLife