fbpx

Zapraszamy do umawiania wizyt poprzez system rejestracji online Umów wizytę!

Chirurgia plastyczna piersi

Chirurgia plastyczna piersi

Powiększanie piersi własnym tłuszczem – lipofiling, jest procedurą mogącą zastąpić tradycyjną metodę polegającą na wszczepieniu implantów piersi. Metoda ta stosowana od wielu lat polega na uzupełnieniu piersi o własna tkankę tłuszczową i składa się z dwóch etapów: liposukcji wybranego obszaru ciała, następnie podaniu do piersi tłuszczu. Efekty zabiegu powiększania piersi typowym lipofilingiem – z użyciem własnego tłuszczu są bardzo pozytywne. Następuje ujędrnienie i powiększenie biustu bez potrzeby wprowadzania w piersi implantów, które zawsze stanowią element obcy dla ciała. Ponadto, jednoczasowo wykonuje się u pacjentki liposukcję, pozbywając się tkanki tłuszczowej z miejsc newralgicznych dla wyglądu (np.: z fałd brzucha lub z bioder). Minusem tego zabiegu jest to, że podczas jednokrotnej aplikacji tłuszczu nie można użyć go zbyt dużo, gdyż tłuszcz w tkance musi się „przyjąć”. Stąd zdarza się, że zabieg prostego lipofilingu należy powtórzyć dla uzyskania większego rozmiaru piersi. W celu uzyskania lepszego efektu niż przy typowym lipofilingu, opracowano metodę w której podaje się do piersi tłuszcz wzbogacony o komórki macierzyste ADSC wyodrębnione z tkanki tłuszczowej pacjenta – metoda CAL (Cell Assisted Lipotransfer).

Metoda CAL (Cell Assisted Lipotransfer) jest metodą nową, a Klinika Pulsmed jest pierwszym w Polsce ośrodkiem w którym wykonuje się tego typu zabiegi. Metodę tą wprowadził jako pierwszy na świecie w 2008 r. Dr Yoshimura. Polega ona na wzbogaceniu graftu tłuszczowego pobranego od pacjenta komórkami macierzystymi ADSC (Adipose Derived Stem Cells). Dzięki wzbogaceniu tłuszczu o komórki macierzyste uzyskane efekty są bardziej trwałe, a jednorazowe wszczepienie tłuszczu może być znacznie większe niż przy tradycyjnym lipofilingu. Dzieje się tak ze względu na to, że tłuszcz dzięki komórkom macierzystym lepiej się „przyjmuje” w piersiach. Prawidłowo przeprowadzony zabieg powiększania piersi zarówno metodami z użyciem implantów, jak i lipofilingiem oraz CAL jest bezpieczny z punktu widzenia onkologicznego. Jednak, zawsze przy kwalifikacji do zabiegu powiększania piersi należy przeprowadzić odpowiedni wywiad rodzinny, badanie USG piersi (lub badanie mammograficzne) oraz, jeśli są do tego wskazania, badania szczegółowe genetyczne konsultowane ze specjalistą onkologiem. Dotyczy to w szczególności pacjentek z grupy ryzyka (obciążenia rodzinne, wiek powyżej 40 roku życia). Zawsze również, po wszelkich zabiegach powiększania piersi standardem powinny być okresowe kontrole piersi.

Zabiegi wiążą się z hospitalizacją.

Zabieg chirurgiczny podniesienia piersi wraz z jedną dobą hospitalizacji.

Powiększanie biustu ma na celu zwiększenie jego kształtu. Często jednak samo powiększenie nie wystarcza i powinno być połączone z jego podniesieniem i właściwym uformowaniem. O tym jednak decyduje na konsultacji lekarz wraz z pacjentem. Powiększenie piersi może zostać wykonane za pomocą: wszczepienia implantów wszczepienia tłuszczu własnego – lipofiling wszczepienia tłuszczu własnego z zastosowaniem komórek macierzystych – lipofiling + ADSC Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest powiększenie piersi za pomocą implantów. Kształt biustu uzależniony jest od wielu czynników, między innymi wieku czy rasy kobiety. Tylko nieliczne kobiety mogą pochwalić się idealnym i zgodnym z powszechnym stereotypem biustem. Większość narzeka, że jest on zbyt mały lub zbyt duży. Dlatego też coraz częściej kobiety decydują się na skorzystanie z pomocy chirurgicznej i kształtowanie biustu. Większość pacjentek po zabiegu plastycznym piersi czuje się bardziej atrakcyjna i kobieca. Poprzez lepsze poczucie własnej wartości pacjentki czują się również lepiej psychicznie. Umacniają swoją więź z partnerem i z otoczeniem – są bardziej optymistycznie nastawione do życia.

Zabieg wiąże się z hospitalizacją.

Zabieg pomniejszenia piersi stosowany jest w celu usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej, tkanki gruczołowej i skóry w celu uzyskania mniejszego rozmiaru piersi proporcjonalnego do sylwetki. Zbyt duże piersi mogą być przyczyną zarówno problemów zdrowotnych jak i psychologicznych. Najczęstsze dolegliwości to wady kręgosłupa spowodowane jego nadmiernym obciążeniem, utrudnione oddychanie i problemy przy zwykłej aktywności fizycznej. Zbyt duże piersi mogą zaburzać proporcje sylwetki, powodować, że wydaje się ona zbyt masywna i grubsza niż w rzeczywistości. Ponadto, u kobiet obdarzonych zbyt dużym biustem występują też częste bóle w obszarze piersi, karku i pleców. Decyzja o przeprowadzeniu zabiegu redukcji piersi jest zazwyczaj najlepszym sposobem na wyeliminowanie tych dolegliwości. Zlekceważenie problemu może doprowadzić do schorzeń, których skutki mogą być nieodwracalne.

Zabieg związany z 1-2 dniową hospitalizacją.

Schorzenie to może występować w okresie dojrzewania u młodych chłopców, jak też u dorosłych mężczyzn w czasie przekwitania. Badania dowodzą, że powstaje na skutek rozrostu tkanki tłuszczowej i może być skutkiem chorób genetycznych, endokrynologicznych, czy nawet poalkoholowej marskości wątroby. Zabieg ginekomastii jest szczególnie pomocny dla mężczyzn, u których rozrost piersi stanowi dyskomfort nie tylko psychiczny, ale i estetyczny. Należy jednak wspomnieć, iż efektem zabiegu nie jest idealna sylwetka klatki piersiowej, a usunięcie schorzenia. Dlatego trzeba dobrze przemyśleć swoje oczekiwania i skonsultować je z lekarzem przeprowadzającym zabieg. Wspólne rozwiązanie problemu pozwoli osiągnąć właściwy rezultat i satysfakcję z uzyskanych efektów.

Zabieg związany z 1-2 dniową hospitalizacją.

Cennik

Lipomodeling piersi 9.000 - 13.000 PLN
Lipomodeling piersi + ADSC metodą CAL od 8.500 PLN
Podniesienie piersi od 15.000 PLN
Powiększanie piersi (wraz z protezą) od 17.000 do 20.000 PLN
Zmniejszenie i podniesienie piersi od 20.000 do 22.000 PLN
Chirurgiczny zabieg w ginekomastii 7.000 PLN
Redukcja piersi od 15.000 do 20.000 PLN

Umów wizytę

Zapraszamy serdecznie do kontaktu telefonicznego w celu umówienia wizyty 602 336 360
Wysyłając do Kliniki jakiekolwiek dane, o których traktuje art. 9 ust. 1, wyraża Pani/Pan zgodę na ich przetwarzanie przez Administratora, którym jest Pulsmed Sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi (90 – 248). Więcej informacji o zasadach i sposobach przetwarzania danych obowiązujących u Administratora znajdą Państwo na stronie: https://pulsmed.com.pl/rodo/klauzula-pacjenci/
Podziel się

Opinie o zabiegu

No Title

Rated 5 out of 5
11 marca 2021

Wykonywałam lipomodeling piersi u dr Kowalczyka. Jestem bardzo zadowolona. I mąż również 🙂 Polecam

wdzięczna Anna

Wyraź swoją opinię o zabiegu

Potrzebujesz pomocy?
Zapytaj przez Messengera